Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Považská Bystrica
Púchov

V poslednom 30. kole VI. ligy sa bojovalo na viacerých frontoch

Turná ovládla súťaž

TRENČÍN – V záverečnom 30. kole VI. ligy ObFZ TN zvíťazili futbalisti TJ Slovan Trenčianska Turná nad TJ Družstevník Vlára Ľuborča 4:0. Výhrou v poslednom ligovom kole si zabezpečili majstrovskú trofej. Na 2. mieste s dvojbodovým mankom skončil tím Veľké Bierovce – Opatovce so ziskom 62 bodov. Priama bitka na opačnom konci tabuľky medzi Očkovom a Hornou Stredou skončila v prospech domácich 4:1 a zostupový Čierny Peter, tak ostal pre Hornú Stredu.

Rasťo Harakal

12. 6. 2022

20:57

Terajšok
Víťaz VI. ligy OBFZ TN

O trofeji v VI. lige sa rozhodovalo až do posledného kola. Ak chceli druhé Bierovce ovládnuť súťaž, museli bezpodmienečne vyhrať a spoliehať sa na zakopnutie Turnej. Víťaz jesennej časti však nešiel do zápasu, aby kalkuloval s výsledkom. Už v 7. minúte to potvrdil úvodným gólom Hrubý. V 14. minúte zvýšil na 2:0 zo štandardnej situácie Vašek. Turná následne ubrala zo zápasového tempa a zopárkrát sa do šancí dostali aj hostia z Ľuborče. Dôležitý tretí gól pridali domáci po rohovom kope, keď sa k lopte dostal Kováč a z voleja zavesil. Blízko k navýšeniu skóre mal opäť zo štandardky Vašek, ale tvrdým projektilom iba opečiatkoval brvno.

Po zmene strán sa hra upokojila. Domáci to niekoľkokrát skúšali z väčších vzdialeností, ale chýbala im presnosť. Tú ukázal v 79. minúte v šestnástke druhým gólom v zápase Hrubý. Ľuborča ešte v závere zápasu trochu hrýzla, ale čisté konto domácemu brankárovi už nikto nepokazil. Po záverečnom hvizde, tak mohli naplno vypuknúť majstrovské oslavy.

Róbert Lacko, tréner TJ Slovan Trenčianska Turná
„Sezóna nebola absolútne jednoduchá. Mali sme množstvo absencií a často nestabilnú zostavu, ale čo sme mohli, to sme natrénovali a pomohli nám aj skúsení hráči. Podľa môjho názoru v náš prospech rozhodla jeseň. My sme vyhrali 7 zápasov vonku, čo sa málokedy vidí v tejto lige. Možno by to nikto nepovedal, že dovŕšime takto túto sezónu, ale sme maximálne spokojní a teraz si to ideme užiť.“