Ďalším cieľom je ostrý Dakar - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Rado Kazarka ukázal svoju Tatra Puma, povoziť sa prišla aj Petra Vlhová

Ďalším cieľom je ostrý Dakar

Bánovce nad Bebravou / Jasná – Štyri mesiace po skončení pretekov v Saudskej Arábii predstavil Bánovčan Radovan Kazarka v Jasnej pod Chopkom dakarský špeciál Tatra 815 PUMA spolu s členmi posádky a podporného teamu, ktorí mu pomohli splniť si svoj dakarský sen.

Miroslav Bitarovský

12. 6. 2022

14:04

Terajšok
Petra Vlhová tesne pred skúšobnou jazdou na dakarskej Tatre Puma

Radovan Kazarka síce nebol prvým Slovákom, ktorý sa zúčastnil prestížneho Relly Dakar, prvenstvo však drží ako hlavný vodič. Spolu s ním tvorili základ úspechu ďalší členovia posádky – Róbert Kasák z Radobice a český profesionálny navigátor Josef Kalina, účastník mnohých ročníkov Dakaru.

»»» Pozrite si videoreportáž z Jasnej pod Chopkom

„Predstavením tohto auta, s ktorým sme úspešne došli po dvojtýždňovej náročnej súťaži až do cieľa v Džide, sme v exteriéroch hotela Family Strachan v Jasnej naplnili víziu Tatra v Tatrách,“ vysvetlil výber lokality Radovan Kazarka. 

Okrem slávnostnej prezentácie a priateľských rozhovorov všetkých členov PUMA Fesh Fesh Slovakia sme sa dozvedeli aj ďalšie plány, ktoré podľa Kazarku začínajú každým dňom nadobúdať stále jasnejšie kontúry. „Tento rok som si vyskúšal súťaž Dakar Classic, budúci rok mám v pláne absolvovať ostrý Dakar. Práve v týchto dňoch riešime otázku auta a posádky,“ prezradil nadšene Rado Kazarka a ubezpečil nás, že hneď, ako budú k dispozícii presné informácie, sa ich dozvieme. 

Vzácnym hosťom stretnutia v Jasnej bola naša zlatá olympionička Petra Vlhová. Netreba sa tomu čudovať, akcia sa konala v jej teritóriu. Prijala pozvanie, a keďže má rada adrenalínové výzvy, vyskúšala si šoférovať aj Tatru PUMA. Po krátkej jazde na otázku, či by prijala pozvanie do posádky k Radovi Kazarkovi, sa usmiala a povedala: „Je to zaujímavé, takto keď si zajazdím je to fajn, ale nie je to šport pre mňa.“  Petra však domov naprázdno neodišla. Ako pamiatku si prevzala od Radovana Kazarku precízne spracovaný model dakarského špeciálu Tatra Puma.

Skúseným členom dakarskej posádky bol Róbert Kasák, ktorý je rovnako ako Kazarka žije v  Trenčianskom kraji. Ktovie, či v dedinke Radobica pri Partizánskom vedia, koho majú za spoluobyvateľa.

„Ten ostrý Dakar je trošku náročnejší a ja si myslím že ho zvládne, len treba tréningy a hlavne v tom treba sedieť. Priestor tu teraz je a ja si myslím, že sa posunieme hodne ďalej,“ pouvažoval Kazarkov mechanik a spolujazdec Róbert Kasák.

Rado Kazarka má v ďalšom jazdeckom smerovaní jasno. „Idem to vyskúšať, mám svoj vek a idem to skúsiť. Prakticky, aby sme došli zdraví do cieľa. To je celé, ten výsledok uvidíme aký bude,“ uzavrel rozhovor líder teamu Puma Fesh Fesh Slovakia.

»»» Čo je to  Fesh fesh?

Fesh fesh je nielen názov teamu, ktorý sa špecializuje na púštne preteky, ale v arabčine je to tiež názov pre super jemný piesok, ktorý svojou konzistenciou pripomína hladkú múku. Tento jemný pieskový prach vyzerá z pohľadu vodiča v kabíne automobilu ako pevná zem, ale správa sa ako mäkké blato.

Keď sa stretnete s týmto úkazom na trati v púšti počas rýchlostnej skúšky, problém je na svete. V okamihu ste „utopení“ až po nápravy. Dostať sa von potom trvá desiatky minút a niekedy aj viac hodín.

Terajšok
Dakarský špeciál Tatra Puma v Nízkych Tatrách
Terajšok
Petra Vlhová a Radovan Kazarka tesne pred skúšobnou jazdou na dakarskej Tatre Puma
Terajšok
Petra Vlhová prevzala od Radovana Kazarku model špeciálu Tatra Puma. Foto Ivan Zajac
Terajšok
Petra Vlhová tesne pred skúšobnou jazdou na dakarskej Tatre Puma
Terajšok
Posádka spolu so sponzormi, fanúšikmi a rodinnými príslušníkmi pre Tatrou Puma
Terajšok
Šampanské z rúk Petry Vlhovej posiela Tatru Puma k ďalším dakarským úspechom
Terajšok
Tatra v Tatrách. V popredí Tatra 815 Puma, v pozadí Chopok v Nízkych Tatrách

Komentáre

Tipy a podnety