Malý futbal so štvoricou našich - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Na majstrovstvách Európy v malom futbale mal zastúpenie aj náš kraj

Malý futbal so štvoricou našich

KOŠICE – Cesta slovenských reprezentantov na majstrovstvách Európy v malom futbale skončila vo štvrťfinále po prehre s Azerbajdžanom 0:1. Pre zverencov Ladislava Borbélyho bolo vysnívaným cieľom semifinále. Ako to býva už zvykom, Trenčiansky kraj je na šport veľmi bohatý a aj v tíme slovenskej reprezentácie v malom futbale sme mali zastúpenie. Náš kraj zviditeľnili Dalibor Rožník, Jaroslav Repa, Martin Ďuráči a kapitán mužstva Ivan Buchel.

Rasťo Harakal

11. 6. 2022

20:15

Ivan Buchel
Zľava : Rožník, Repa, Ďuráči a Buchel

Do turnaja vstúpila slovenská reprezentácia víťazne. Nad futbalistami z Belgicka triumfovala 2:0. „Prvý zápas bol náročný. Chceli sme vstúpiť do turnaja víťazne. To sa nám aj podarilo. Mali sme dostatočné množstvo šancí a nakoniec sa nám podarilo dve využiť. Určite zavládla spokojnosť po prvom zápase,“ skonštatoval kapitán Buchel po zápase s Belgičanmi. V druhom zápase na turnaji Slováci remizovali s tímom Talianska 1:1. V poslednom zápase A-skupiny si zmerali sily s Poľskom. Slovensko povzbudzované domácimi priaznivcami žiadnu drámu nedopustilo a zvíťazilo jednoznačne 4:0. Jeden gól si v zápase pripísal „Soblahovčan“ Repa.

Náš tím ako víťaz skupiny nastúpil v osemfinále s reprezentáciou Gruzínska. Práve pre Jaroslava Repu tento zápas nedopadol podľa predstáv, keď sa už v 2. minúte poberal z trávnika po zranení členka. V zápase sa bojovalo na oboch stranách a nakoniec sme ho úspešne zvládli 2:0.

Vo štvrťfinále nás čakal jeden z favoritov celého turnaja – Azerbajdžan. Úvod nebol z našej strany optimálny, ale ako plynul zápas, dostávali sme sa do tempa. V 42. minúte prišiel sporný moment, keď český rozhodca odpískal penaltu, ktorá nakoniec ovplyvnila celý zápas a Slovákom ukončila turnaj. Slovensko prehralo najtesnejším rozdielom 0:1.

„Strašne nás mrzí, že sme nepotešili fanúšikov postupom, ale taký je futbal. Mrzí nás veľmi, že sme takto vypadli, pretože to bol vyrovnaný zápas. Chlapci pracovali dva roky a prišlo takéto sklamanie, avšak hlavu hore. Dali sme do toho všetko. Nemáme sa za čo hanbiť. Odviedli sme skvelú prácu. Som hrdý na celé mužstvo a na fanúšikov. Boli super. Veľmi pekne ďakujeme za všetko,“ povedal po zápase Ivan Buchel.

Komentáre

Tipy a podnety