Kolobežkári pod drobnohľadom - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Polícia chce predchádzať nehodám

Kolobežkári pod drobnohľadom

Trenčín – Trenčianski policajti sa vybrali na miesto smrteľnej nehody kolobežkára, kde pred pár dňami vyhasol život 50-ročného muža. Pri dopravnej akcii s názvom Budík kontrolovali ľudí jazdiacich na kolobežkách.

Tatiana Michalková

9. 6. 2022

9:45

Michal Večeřa
Trenčianski policajti kontrolovali kolobežkárov na mieste smrteľnej nehody jedného z nich

„Momentálne prebieha dopravná akcia Budík. Je vyhlásená z toho dôvodu, že v celom Trenčianskom kraji je nepriaznivý vývoj dopravno-bezpečnostnej situácie a našim cieľom je čo najviac eliminovať počet dopravných nehôd, ako aj počet obetí dopravných nehôd. Kontrolujeme motorových aj nemotorových účastníkov cestnej premávky, či nejazdia pod vplyvom alkoholu, ale aj ostatné povinnosti všetkých účastníkov cestnej premávky. Dnes sme práve preto na tomto mieste, pretože sme mali v nedávnej dobe smrteľnú nehodu kolobežkára. Preto by sme chceli týmto, aj preventívnym spôsobom, upozorniť na to, aby si dávali pozor na pravidlá jazdenia na kolobežkách,“ vysvetlila trenčianska policajná hovorkyňa Danka Adámiková.

Hrádzu v Trenčíne využívajú chodci, cyklisti, korčuliari a čoraz častejšie aj kolobežkári. V nočných hodinách tu našiel náhodný chodec telo 50-ročného muža s poranením hlavy, pričom pri ňom ležala elektrická kolobežka. V posledných týždňoch išlo v rámci Slovenska pritom už o tretieho mŕtveho kolobežkára. Polícia sa preto rozhodla sprísniť kontroly a predísť takýmto nehodám. „Chceme predchádzať týmto dopravným nehodám. Do dnešného dňa v tomto roku sme mali šesť dopravných nehôd s účasťou kolobežkára v rámci Trenčianskeho kraja. S čím sa stretávame je to, že chodia dvaja na kolobežkách a nezriedka sa stáva, že sú aj pod vplyvom alkoholu,“ skonštatovala D. Adámiková. Kolobežkár pod vplyvom alkoholu na mieste môže dostať pokutu až do výšky 50 eur a to v tom prípade, ak nafúka do jedného promile. Ak nafúka viac, bude ho riešiť správny orgán a tam sú pokuty ešte vyššie.

Komentáre

Tipy a podnety