Opitý mladík s plutvami vo fontáne aj záchrana života - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Ďalší rušný týždeň trenčianskych mestských policajtov

Opitý mladík s plutvami vo fontáne aj záchrana života

TRENČÍN – Opitý mladík s plutvami vo fontáne na námestí, mladík so samovražednými sklonmi, či dokonca netradičná asistencia. V minulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 393 udalostí.

Marián Michalko

8. 6. 2022

14:43

archív mesto Trenčín
Ilustračný obrázok

Trenčianski mestskí policajti v uplynulom týždni zažili opäť rušné okamihy. Núdzu nemali o dramatické chvíle, asistovali pri záchrane života a riešili aj úsmevné situácie.

„V pondelok 30. mája 2022 o 16:38 hodine prijala stála služba oznámenie, že tri osoby sprejujú steny na pilieroch nového železničného mosta na pravom brehu Váhu,“ informovala hovorkyňa mesta Trenčín Erika Ságová s tým, že vec odovzdali na prešetrenie štátnej polícii.

Vo štvrtok 2.júna 2022 krátko pred desiatou hodinou, podľa slov trenčianskej hovorkyne, nahlásil stálej službe mestskej polície obyvateľ Sihote, že na Ul. M. Turkovej – za budovou bývalej predajne potravín vytvárajú súčasní nájomcovia priestorov skládku použitých obalov. Mestskí policajti oznámenie preverili, skontaktovali sa so zodpovednou osobou. To sa nezaobišlo bez pokuty a skládka musela byť odstránená.

Omnoho dramatickejšie okamihy zažili trenčianski mestskí policajti o deň neskôr v nočných hodinách. Boli privolaní na pomoc mladíkovi, ktorý chcel skočiť z mosta do rieky.

„Na bezplatnú linku 159 zatelefonoval v piatok 3. júna 2022 o 23:21 h obyvateľ mesta, že na starom železničnom moste našli nejakého chlapca, ktorý chce z mosta skočiť do Váhu. Na miesto bola vyslaná hliadka mestskej polície a k veci bola prizvaná aj štátna polícia. Mestskí policajti sa na mieste ako prví skontaktovali s oznamovateľom, mladý muž, ktorý chcel skočiť do rieky bol na zábradlí starého železničného mosta. Bol značne pod vplyvom alkoholu, nekomunikoval a bol agresívny. Po zistení jeho totožnosti až do príchodu rýchlej zdravotnej pomoci robili monitoring jeho osoby. Zvracal, menil nálady a chcel z miesta odísť,“ opísala dramatické okamihy E. Ságová a jedným dychom dodala, že všetko nakoniec dobre dopadlo a mladíka sanitkou previezli za asistencie mestskej polície do nemocnice.  

Slnečné lúče, ako aj alkohol dali pravdepodobne riadne zabrať aj ďalšiemu mladíkovi, ktorý si fontánu na námestí pomýlil s plaveckým bazénom.

„V nedeľu 5. júna 2022 o 17:36 h zaznamenal kamerový systém mestskej polície chlapca, ktorý bol vo fontáne na Mierovom námestí s potápačskými okuliarmi a plutvami na nohách. Keď sa k fontáne približovala vyslaná hliadka, dal sa na útek. Mestskí policajti ho našli v tamojšom pohostinstve,“ prezradila E. Ságová. Mladíka, ktorý nemal pri sebe doklady predviedli na za účelom zistenie jeho totožnosti do budovy Mestskej polície na Hviezdovej ulici. „Po stotožnení podstúpil dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom. Keďže šlo o mladistvú osobu, mestskí policajti telefonicky kontaktovali jeho zákonného zástupcu, ktorý prišiel do budovy mestskej polície. Nakoľko mladík verbálne a fyzicky napádal hliadku a poškodzoval majetok, založili mu putá. Na žiadosť jeho otca privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá ho za asistencie mestskej polície previezla do nemocnice,“ pokračovala E. Ságová.

Že majú trenčianski mestskí policajti dobré srdce, ukázali v uplynulom týždni pri netradičnej asistencii.

„Opäť je tu obdobie, kedy sa kačice s mláďatami sťahujú z miesta hniezdenia k Váhu. V minulom týždni vykonali mestskí policajti dva odchyty, na Legionárskej a Družstevnej ulici. Kačky sa tam presúvali cez frekventované komunikácie. V jednom prípade ich vypustili do voľnej prírody pri rieke a v druhom prípade, keďže sa nepodarilo chytiť aj kačku – mamu, odovzdali káčatká do rúk pracovníkov chovateľskej stanice,“ uzavrela minulotýždňové prípady tým úsmevnejším hovorkyňa mesta Trenčín.

Komentáre

Tipy a podnety