Cintorín na Považí nemá vodu - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Ľudia nemajú ako polievať kvety

Cintorín na Považí nemá vodu

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Mesto každoročne investuje nemalé finančné prostriedky aj do miest posledného odpočinku. Predminulý rok realizovala zásadnejšie úpravy na novom cintoríne, tento rok sa rozhodla zveľadiť starý cintorín.

Pavol Konštiak

7. 6. 2022

16:04

pixabay
Ilustračný obrázok

Ľuďom na cintoríne chýba voda. Kým mesto sa snaží realizovať výstavby chodníkov, či výsadbu okrasných drevín na novom cintoríne, na starý akoby sa zabudlo.  Mesto tak urobilo v minulých rokoch zásadnejšie investície na novom cintoríne, ktorý prešiel kompletnou rekonštrukciou. „Je nám jasné, že nemalú finančnú injekciu potrebuje aj starý cintorín, kde sme v minulom roku osadili solárne lampy a v jeho obnove chceme pokračovať,“ informoval primátor Považskej Bystrice Karol Janas na stránke mesta. 

Poslankyňa Terézia Sárincová totiž upozornila na chýbajúce vodovodné vývody v jeho ľavej časti. Preto aktuálne dorábajú tri výtokové miesta, ostatných šesť existujúcich už zrekonštruovali. Prvé bude umiestnené hneď nad domom smútku, ďalšie pri existujúcej prístupovej komunikácii, ktorá je v zlom stave a tento rok ju plánujú zrekonštruovať a posledné bude v hornej časti cintorína. „Všetky výtokové miesta by sme chceli mať jednotného charakteru, aby bol priestor okolo nich dôstojný a prebytočná voda plynule odtekala,“ uviedla vedúca odboru správy, údržby a služieb mesta Jana Mičková. 

Komentáre

Tipy a podnety