Pri školách bude bezpečnejšie - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

V Dubnici nad Váhom prebiehajú stavebné práce, ktoré majú zvýšiť bezpečnosť školopovinných detí

Pri školách bude bezpečnejšie

DUBNICA NAD VÁHOM – Žiaci v Dubnici nad Váhom budú čoskoro dochádzať do svojich škôl oveľa bezpečnejšie. Pred Základnou školou s materskou školou P. Demitru a Pod hájom momentálne prebiehajú stavebné práce, ktoré sú zamerané na zvýšenie bezpečnosti detí, ktoré prichádzajú do škôl. Problémy s dopravou trápili spomenuté školy už dlhšie obdobie a radnica by to chcela vyriešiť už do začiatku tohto školského roku. Mesto investuje do týchto projektov viac ako pol milióna eur.

Rasťo Harakal

6. 6. 2022

19:08

Už v roku 2019 prišlo mesto s prípravou koncepčných riešení dobudovania infraštruktúry cyklotrás, segregovaných chodníkov, verejného osvetlenia a príjazdu a odjazdu rodičov, ktorí privážajú deti nielen z Dubnice nad Váhom, ale aj zo širšieho okolia. „Konkrétna rekonštrukcia v tomto prípade je pred Základnou školou s materskou školou Pavla Demitru a je v poradí treťou rekonštrukciou týkajúcej sa dopravnej infraštruktúry alebo dopravného riešenia. To znamená dochádzanie do školy, odchádzanie zo školy pre deti rodičov bolo v minulosti veľmi komplikované a bolo zdrojom rôznych situácií kolíznych,“ prezradil primátor mesta Peter Wolf.

Projekt bol veľmi vítaný aj zo strany rodičov, ktorí vozia svoje deti do základných škôl. „Ja by som sa v prvom rade poďakovať v mene pána riaditeľa mestu, že vôbec išli do tohto projektu, lebo výrazne zvýši a zlepší bezpečnosť, či už detí alebo rodičov alebo našich škôlkarov, ktorí prichádzajú do školy práve z tejto komunikácie,“ pokračovala zástupkyňa riaditeľa Základnej školy Pavla Demitru, Jana Košinárová.

Okrem nového vstupu vzniknú nové parkovacie miesta, kde rodičia môžu dočasne zastaviť zaviezť deti do školy. Vznikne aj nový chodník k autobusovej zastávke, kde bude aj prechod pre chodcov.

Na sídlisku Pod hájom, to znamená Základná škola s materskou školou Pod hájom sme mali zase iný problém, kde je škola umiestnená vo vnútrobloku sídliska, takže tam sme robili zase taký kruhový otoč a tak isto aj cyklotrasu aj chodník. Máme ambície, aby boli práce dokončené do začiatku školského roku,“ dodal na záve primátor mesta Peter Wolf.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety