Memoriál Romana Haviera - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Spomienkový turnaj ovládol otec so synom

Memoriál Romana Haviera

TRENČÍN – V biliardovej herni POINT sídliacej na Jilemnického ulici sa počas dvoch víkendov spomínalo na hráča, ktorý hrával dlhé roky za BK Kanianka, kúsok od Bojníc – Romana Haviera. Roman bol členom Výkonného výboru SBiZ, vynikajúcim hráčom a ľudsky veľmi bohatým človekom. Žiaľ 1. mája 2007 sa mu stala osudnou tragická dopravná nehoda. Už 13 rokov usporadúvajú turnaj na jeho počesť.

Keďže biliardový klub v herni Point vyhovuje kapacitne, spomienka aj tento rok tradične zamierila do Trenčína. Prvý turnaj sa hral v hre č. 9 a zúčastnili sa ho len hráči nad 43 rokov – tzv. seniori. 54 hráčov z Čiech, Poľska a Slovenska odohralo počas víkendu od 30. apríla do 1. mája množstvo úžasných zápasov a nálada bola vynikajúca. Konečným víťazom sa stal slovenský reprezentant z Horses Prešov Milan Mrva, keď si vo finále poradil z poľským hráčom Maciejom Trudnowskim tesne 6:4.

O týždeň neskôr 7. – 8. mája sa konal ďalší memoriál, tentokrát ako Open turnaj pre všetkých. Opäť sa hrala hra č. 9 a turnaja sa zúčastnilo 29 hráčov. Na Romanovu počesť túžil po víťazstve Tomáš Krovina, kamarát a Romanov spoluhráč v BK Kanianka. Vynikajúco hrajúci juniorský reprezentant Enrik Tenk mu jeho túžbu prekazil, keď ho zdolal 6:4. Finále bolo záležitosťou juniorov, čo by podľa organizátorov určite potešilo aj nebohého Romana Haviera.
17-ročný Kristián Mrva z Horses Prešov porazil o rok staršieho Enrika Tenka z ŠK Elite Junior Bratislava 6:3 a po vzore otca zodvihol trofej pre víťaza.

Pre viac informácií o dianí v slovenskom biliarde sledujte stránku biliard.online. Aj napriek označeniu menšinový šport má biliard v Trenčíne skvelé meno. Okrem toho sa v biliardovej herni Point venujú aj mládeži a každú nedeľu tam deti trénujú pod dohľadom skúsených biliardových hráčov. 

Rasťo Harakal

Zdroj, Foto : Martin Tomša

Komentáre

Tipy a podnety