Medzinárodné preteky ostreľovačov - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Na strelnici Drapliak pri Čachticiach sa konali preteky Central European PRS Open

Medzinárodné preteky ostreľovačov

Vedeli ste, že aj ostreľovači medzi sebou pretekajú? 14. a 15. mája na strelnici Drapliak sa konali medzinárodné preteky dynamickej streľby z dlhej pušky.

Na strelnici Drapliak pri Novom Meste nad Váhom sa cez víkend 14. a 15. mája konala súťaž ostreľovačov, alebo presnejšie jeden z pretekov Medzinárodného pohára dynamickej streľby z dlhej pušky – Central European PRS Open.

Richard Hajzuk, organizátor pretekov: „Máme na dnešnom preteku 56 pretekárov z 12 krajín od Bulharska, Taliansko, samozrejme Slovensko, Česko, Maďarsko, Rakúsko. Tá hlavná kategória je Open. Potom sú poloautomatické samonabíjacie zbrane. Máme separátnu kategóriu ladies, dámy, ktoré s nami strieľajú a chystáme ešte aj kategóriu Junior.”

Strieľa sa na vzdialenosti od 200 do 500 metrov. Pretekár prechádza viacero stanovíšť, na ktorých musí zasiahnuť terče z určených pozícií a za čo najrýchlejší čas. V dynamickej streľbe ide totiž nielen o presnosť ale aj o rýchlosť.

Richard Hajzuk, organizátor pretekov: „Zo Slovenska máme 7 strelcov. My sme strelecký klub, ktorý má veľmi blízku asociáciu s RDA v Novom Meste nad Váhom, takže viacerí strelci sú aj z regiónu.”

Peter Bulko, pretekár: „Peťo, ako sa Ti strieľa dnes? No, dnes to ide celkom dobre až na nejaké tie poveternostné podmienky, s ktorými sa tu stretávame. Veľa polôh, pozícií z kľaku, ľahu, sedu, zo všetkých rôzne vzdialenosti, takže dosť ťažký závod.”

Richard Hajzuk, organizátor pretekov: „V rámci nášho kalendára máme preteky koncom júna. Následne potom sa náš športový tím zúčastní európskeho finále v Taliansku začiatkom septembra. Momentálne je plán zúčastniť sa aj svetového finále začiatkom novembra v Novom Mexiku v Spojených štátoch.”

autor: Michal Večeřa

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

  1. Dákujem for showing the reality of such unrecognized sport like PRS. It’s actually a very interesting, dynamic, and safe shooting sport.

    Much respect from Spain.

Tipy a podnety