Odstraňovanie bariér v Prievidzi - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Myslia aj na pomoc nevidiacim

Odstraňovanie bariér v Prievidzi

PRIEVIDZA – Odstraňovanie bariér verejného priestoru, povrchov a konštrukcií pozemných komunikácií a chodníkov pre peších je dôležitá aktivita samosprávy. Jej cieľom je zlepšenie podmienok pre sociálnu inklúziu osôb s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie do spoločnosti. Mesto realizuje viaceré zásahy, ktorými sa snaží docieliť potrebnú úpravu infraštruktúry pre nevidiacich.

Prievidzká samospráva sa zaoberá aj podnetmi od nevidiacich a aktívne ich rieši.

„V týchto dňoch Technické služby sfinalizovali práce na zdvihnutí obrubníkov na Ulici M. Hodžu. Úprava zapustenia obrubníkov pomôže predovšetkým nevidiacemu obyvateľovi, ktorý býva v tejto lokalite,“ informoval hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje a dodal, že úpravy, ktoré predstavujú pomoc nevidiacim obyvateľom boli realizované aj v ďalších častiach mesta.

„Pri opravách chodníkov boli pred časom dopĺňané umelé vodiace línie formou aplikácie studených plastov na Ul. M. Mišíka, Dlhej ulici pri OD Rozvoj a na Baníckej ulici. Podobné zásahy do chodníkov pre peších sú realizované pre vytvorenie prirodzenej vodiacej línie pre nevidiacich, ktorí sa lepšie dokážu orientovať v priestore,“ doplnil M.Ďureje a ako ďalej uviedol, ďalšie debarierizačné prvky boli vytvorené aj na chodníkoch Ul. M. Rázusa a Ul. E.M. Šoltésovej vo vnútrobloku a na Ul. P. J. Šafárika bola realizovaná bezbariérová úprava chodníkov a osadený varovný pás z betónovej dlažby. To však nie je ešte koniec a mesto Prievidza plánuje aj v roku 2022 pokračovať v debarierizácii chodníkov na viacerých miestach.

„Medzi plánovanými prácami je aj úprava na Bojnickej ceste a mieste na priechode pre chodcov v križovatke ulíc M. R. Štefánika a Svätoplukova ulica. Práce bude realizovať spoločnosť Technické služby mesta Prievidza,“ uzavrel M. Ďureje.

Ilustračné foto

Komentáre

Tipy a podnety