Pri nehode sa zranilo dieťa - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Vlak tlačil auto pred sebou

Pri nehode sa zranilo dieťa

Trenčianske Jastrabie – Nepozornosť zapríčinila hrozivú zrážku. Na jednokoľajovom železničnom priecestí v smere do obce Trenčianske Jastrabie došlo v pondelok k zrážke osobného auta s vlakom. Doplatilo na to dieťa.

„Na základe doterajších zistení, k dopravnej nehode došlo tak, že 47-ročná vodička motorového vozidla viedla vozidlo v smere do obce Trenčianske Jastrabie, kedy na chránenom železničnom priecestí svetelným a zvukovým výstražným znamením sa pravdepodobne nepresvedčila, či môže bezpečne prejsť. Následne vošla na železničné priecestie v čase, kedy tadiaľ prechádzal vlak v smere od Trenčína do Bánoviec nad Bebravou,“ informovala trenčianska polícia na sociálnej sieti.

Na priecestí vlak narazil do auta a tlačil ho niekoľko metrov pred sebou. V tom čase sa malo vo vlaku podľa našich informácií nachádzať približne tridsať cestujúcich. „Pri dopravnej nehode došlo k ťažkému zraneniu maloletej osoby, ktorá bola z miesta nehody leteckou záchrannou službou transportovaná do nemocnice. K zraneniu cestujúcich vo vlaku nedošlo,“ dodala polícia.

Za volantom auta sedela 47-ročná vodička a vlak viedol 26-ročný rušňovodič. Obaja boli podrobení dychovej skúške. Ani jeden z nich pred jazdou nepil. V predmetnej veci začal poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Trenčíne trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.

Autor foto: polícia

Text pod foto: Vlak tlačil auto niekoľko metrov pred sebou

Komentáre

Tipy a podnety