Modernizácia služieb odpadového hospodárstva - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

V Novom Meste rozširujú sieť polopodzemných kontajnerov

Modernizácia služieb odpadového hospodárstva

Budovanie polopodzemných kontajnerov zahájili v Novom Meste nad Váhom pred dvoma rokmi. Za tento čas vybudovali bohatú sieť stanovísk po celom meste.

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Na novomestských sídliskách a v rekreačnom stredisku Zelená voda uplynulé dva roky postupne osádzajú nové polopodzemné kontajnery.

»»» Pozrite si rozhovor s riaditeľom TSM Nové Mesto nad Váhom

Moderné kontajnery už pribudli v chatovej oblasti Zelená voda, na uliciach Juraja Kréna, na Tematínskej ulici a v apríli tohto roku najväčšie polopodzemné kontajnerové stanovište na Hájovkach, v počte osem kontajnerov. Ich výstavbou chce novomestská radnica, prostredníctvom Technických služieb mesta (TSM) zvýšiť komfort v oblasti služieb odpadového hospodárstva

,,Nové trojkubíkové a päťkubíkové polopodzemné kontajnery sú umiestnené z časti v zemi. Tam, kde je nižšia teplota, bude na rozdiel od klasických nadzemných kontajnerov menej zápachu. Tiež majú niekoľkonásobne väčší objem, preto sa zníži frekvencia vývozu odpadu, a tým aj prevádzkové náklady na zber týchto odpadov,“ povedal pre Terajšok Anton Veselka, riaditeľ Technických služieb mesta Nové Mesto nad Váhom. 

V Novom Meste nad Váhom osadil magistrát kontajnery z polovice vsadené do zeme. Polovica obsahu nádoby je uložená v podzemnej časti, v nadzemnej sa nachádza druhá polovica a vhadzovacie zariadenie.  

So stále sa zvyšujúcou produkciou odpadov a rastúcimi nárokmi na ich stav a triedenie za účelom jeho ďalšieho spracovania je nutné postupne navyšovať aj kapacitu zberných miest, ktoré sú však často umiestnené v miestach, kde sa bojuje o každý meter štvorcový.

Nasadením moderných polopodzemných kontajnerov sa v Novom Meste podarí lepšie využiť priestor zberného miesta a súčasne zvýšiť jeho estetický vzhľad a čistotu.

»Autor: Miroslav Bitarovský  »foto a video: Terajšok / Miroslav Bitarovský

Komentáre

Tipy a podnety