Martin Škrtel oznámil koniec kariéry - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Pilier slovenskej defenzívy v sobotu ukončí svoju bohatú kariéru

Martin Škrtel oznámil koniec kariéry

Bývalý dlhoročný kapitán slovenskej reprezentácie ukončí v sobotu hráčsku kariéru. Informoval o tom na mimoriadnej tlačovej konferencii.

Martin Škrtel nastúpi na svoj posledný zápas kariéry túto sobotu 21. mája  2022 proti DAC Dunajská Streda. O konci svojej bohatej kariéry informoval verejnosť na mimoriadnej tlačovej konferencii.

Za koncom kariéry stopéra stoja hlavne zdravotné problémy, kedy podľa jeho vlastných slov odohral posledné zápasy pod tabletkami. Trápi ho bolesť platničiek, ktoré mu komplikujú nielen športový život.

„Rozhodol som sa, že ten zápas s Dunajskou Stredou bude posledný nielen za Spartak, ale v celej mojej kariére. „Hovorí sa mi to ťažko, pretože futbal robím celý život a nevedel som si ho predstaviť bez neho. Je čas sa začať riadiť nie srdcom, ale rozumom.“ uviedol so slzami v očiach na tlačovej konferencií.

Martinove prvé dotyky s loptou prišli ešte v jeho rodnej domovine v Ráztočne. Svoju seniorskú kariéru začal v Trenčíne. Neskôr v roku 2004 prestúpil do ruského veľkoklubu Zenit Petrohrad s ktorým sa v sezóne 2006/07 radoval z titulu.
Začiatkom roka si ho ako čerstvého ruského majstra vytiahol Španiel Rafael Benitéz, ktorý vtedy stál na čele Liverpoolu. Škrtel svojim fyzickým fondom ihneď do klubu zapadol. Bol prvým Slovákom v Premier League, ktorý si natiahol na ruku kapitánsku pásku. Na Anfielde strávil osem sezón. Tvrdou hrou bol pre útočníkov súperov nočnou morou.

Celkovo nastúpil v drese „The Reds“ na 320 zápasov a vstrelil v nich 18 gólov. Túto métu sa iným slovenským hráčom v anglickej lige bude len ťažko prekonávať. V sezóne 2013/14 sa s Liverpoolom radoval zo zisku anglického pohára.  

Neskôr nabrala jeho kariéra južný smer, kde sa udomácnil v tureckom Istanbule. Za Fenerbahce odohral tri sezóny a po nich zakotvil v menšom istanbulskom klube Basaksehir. S ním sa radoval zo zisku tureckého titulu v sezóne 2019/20.

V lete 2021 vo svojich 37 rokoch prestúpil do Spartaka Trnava. Spartaku pomohol k nedávnemu víťazstvu v Slovenskom pohári.

Za reprezentáciu nastúpil v 104 zápasoch, len trojica Pekarík, Hamšík, Karhan má na konte viac odohraných zápasov v najcennejšom drese.

Foto : FB Martin Škrtel

Rasťo Harakal

Komentáre

Tipy a podnety