Napadol suseda, lebo pískal papagájovi - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Zo súdnej siene:

Napadol suseda, lebo pískal papagájovi

PARTIZÁNSKE – Na Okresnom súde Partizánske mal dnes dohru incident, ktorý sa stal v piatok na terase pohostinstva pri futbalovom ihrisku v obci pri Partizánskom

Po víkende strávenom v policajnej cele predviedli pred sudkyňu 62-ročného muža obvineného z prečinov nebezpečného vyhrážania a výtržníctva. Prokurátorka naňho v takzvanom super rýchlom konaní podala obžalobu, pretože pod vplyvom alkoholu a bez udania dôvodu udrel päsťou do temena hlavy svojho suseda, pri tom ho poškriabal na pravej ruke v oblasti predlaktia a následne ho kopol do pravého lýtka. Potom, ako ich iná osoba od seba oddelila, susedovi opakovane povedal, že ho zabije.

 „Poškodený si kúpil papagája, ktorý keď mu nechce pískať, tak mu on od rána do večera vypiskuje. Tým pádom sa nedá poriadne otvoriť ani okno,“ vysvetľoval obvinený počas výsluchu pred sudkyňou svoje konanie. „Vadí to aj druhým susedom, boli sme sa sťažovať aj u starostu, volali sme aj políciu, boli ich upozorniť, dva dni boli ticho, ale potom to začalo znova.“ Povedal, že po susedovi vybehol, ale nechcel ho udrieť, ruka mu vyletela. „Mňa to veľmi mrzí a nemyslel som to tak, ak som to nechtiac povedal,“ uzavrel obvinený muž.

 Sudkyňa vydala trestný rozkaz, ktorým obvinenému za to, že sa susedovi vyhrážal smrťou a fyzicky ho napadol, uložila trest odňatia slobody vo výmere 5 mesiacov s podmienečným odkladom výkonu tohto trestu na skúšobnú dobu 16 mesiacov. Obvinený sa vzdal práva podať odpor proti trestnému rozkazu.

Pre Terajšok.sk to uviedol hovorca trenčianskych súdov Roman Tarabus.

Ilustračné foto archív pixabay

Komentáre

Tipy a podnety