Ďalšia investícia v Dubnici nad Váhom - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Zo starej škôly byty, v meste ich pribudnú vyše dve desiatky

Ďalšia investícia v Dubnici nad Váhom

DUBNICA NAD VÁHOM – Budova niekdajšej základnej umeleckej školy v Dubnici nad Váhom nájde nové využitie. Zmení sa na mestské nájomné byty. V meste pribudne 24 nových jedno a dvojizbových bytov.

V súvislosti s rekonštrukciou budovy rozširujeme bytový fond v meste. Financované je to zo Štátneho fondu rozvoja bývania a z dotácie z ministerstva dopravy. Som rád, že sa nám podarilo získať externé zdroje a že vytvoríme štartovacie byty pre mladé rodiny,“ povedal primátor Dubnice nad Váhom Peter Wolf. Zároveň dodal, že celkové náklady na rekonštrukciu prevyšujú trištvrte milióna eur, pričom podiel mesta je na úrovni 80-tisíc eur.

Ako bude prebiehať prideľovanie bytov, zatiaľ nie je úplne jasné. „V tomto ešte musíme dospieť ku konsenzu aj s poslancami mesta a jednotlivými komisiami. Nakoľko však dopyt výrazne prevyšujú ponuku, je predpoklad, že sa budú žrebovať,“ povedal P. Wolf. 

V Dubnici sa byty nebudovali dlhšie. „Z toho, čo mne je známe, sú to prvé byty zo Štátneho fondu rozvoja bývania, ktoré sa v našom meste realizujú. Do budúcnosti máme pripravené aj ďalšie projekty. Chceli by sme bytový fond výrazne rozšíriť približne o stovku nových nájomných bytov, čo sa týka výstavby úplne nových, aj čo sa týka prestavby objektov, ako je to v tomto prípade,“ doplnil primátor mesta.

Podľa vedúceho stavebného úradu mesta Jozefa Králika je mesto aktuálne v tretine stavby. „Predpokladáme že v polovici, alebo už začiatkom jari na budúci rok by sa mali ukončiť práce. Stavenisko sme odovzdali realizátorovi koncom januára. Prebehli začiatočné búracie práce, výmeny okenných otvorov a vybúranie niekoľkých priečok. Najbližšie nás čaká zateplenie fasády. Budova je odhadom z roku 1960. Konštrukcia strechy sa meniť nemusela, len krytina. Iba priečky v miestnostiach sú v pomerne zlom stave, rozpadajú sa nám celé steny tam, kde sme predpokladali, že sa budú opravovať iba omietky,“ uzavrel J. Králik. 

Tatiana Michalková, Rasťo Harakal

Foto: Rasťo Harakal

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety