Poznáte toto miesto v Trenčíne? - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Akustické podujatie Rozhranie ukazuje Trenčanom málo známe miesta

Poznáte toto miesto v Trenčíne?

V piatok 6. mája sa už po 3. krát v Trenčíne konalo Akustické podujatie s názvom Rozhranie. Vystúpili na ňom lokálny umelci, hudobníci a čítala sa aj autorská poézia.

V piatok 6. mája sa v priestoroch Centra pre rodinu pod Farskými schodami v Trenčíne konalo akustické podujatie s názvom Rozhranie.

Veronika Kostková, organizátorka Rozhrania: „Rozhranie organizujeme v Trenčíne teraz už 3. krát s tým, že sa snažíme oživovať miesta, ktoré mnohým Trenčanom nie sú známe. Prinášame ľudí, ktorým veríme a zároveň sa snažíme upierať pohľad na sólo umelcov alebo menšie akustické zoskupenia, ktoré často hrávajú v kaviarňach ako background a my chceme ukázať, že sú dôležitou súčasťou hudobnej scény.”

V predchádzajúcich ročníkoch Rozhranie ukázalo Trenčanom priestor refektára Piaristického gymnázia, kde vystúpila napríklad Nina Kohoutová alebo jeden z organizátorov Rozhrania, Chris Ellys.

Christián Forgáč, organizátor Rozhrania: „V rámci každého podujatia sa snažíme tématicky vyberať umelcov, aby boli kompatibilní navzájom v rámci svojich hudobných svetov. Kladieme veľký dôraz na to, aby tá hudobná zložka jednak bola kvalitná, a aby bola z časti lokálna a z časti slovenská.”

Na javisku vystúpili Robert Pospiš a Martin Sillay, Nany Hudák, Veronika Jarábková a Veronika Kostková a Filip Diviak. Okrem hudby si návštevníci tohto ročníka Rozhrania mohli vypočuť aj autorské čítanie poézie a prózy lokálnych tvorcov ako Oliver Kožár, Debi Kubrická, Viki Hlavatá a Klára Talianová.

Veronika Kostková, organizátorka Rozhrania: „Ten projekt má veľmi čarovnú atmosféru aj tým, že sa to snažíme robiť akoby v komornom duchu. Obmedzujeme kapacitu na 100 návštevníkov a vlastne aj tí, čo to organizujeme, sme skôr by som povedala takým spojením kamarátov, ktorí to nejakým spôsobom robia. Je to pre nás akoby opätovné vracanie sa do Trenčína a stretávanie tých ľudí, ktorých tu máme, či už z Trenčína alebo z celého Slovenska.”

autor: Michal Večeřa

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety