Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Považská Bystrica
Púchov

Domáci celok si napravil po minulom víkende reputáciu, hosťom nepomohol ani rýchly úvod

Bierovce si udržali vedúcu pozíciu

TRENČÍN – V 26. kole VI. ligy ObFZ TN zvíťazil tím TJ SPP Veľké Bierovce – Opatovce nad TFK Opatová nad Váhom 4:2. Hostia zaskočili domáce mužstvo rýchlym gólom. Bierovčania sa však dokázali otriasť, otočili zápas a aj napriek bojovnosti Opatovej, nepustili vedenie zo svojich rúk. Bierovce si udržali 1. miesto v tabuľke, naopak Opatová treťou prehrou v rade ostáva na 11. priečke.

Hostia išli v 9. minúte vďaka gólu Madového do rýchleho vedenia. Chvíľu trvalo, kým sa domáce mužstvo vrátilo k svojej osvedčenej hre. V 21. minúte vyrovnal po skrumáži v šestnástke Moravčík. Vedenie na domácu stranu preklopil v 27. minúte tradičný bierovský strelec Sivák. Opatová svojou  technicky predvedenou hrou hľadala medzery medzi obranou domáceho celku, ale nič vážnejšie sa pred brankárom nedialo.

V druhom polčase začali aktívnejšie hostia, ale boli to Bierovce, ktoré išli v 52. minúte do dvojgólového vedenia vďaka gólu Horňáka. Opatovčania neskladali zbrane a stále sa tlačili do šestnástky súpera. Blízko kontaktného gólu bol v 85. minúte Šubert, ktorý hlavičkou tesne minul bránu. V 87. minúte prišla po štandardke domácich sporná situácia, keď čiarový rozhodca najprv odmával na chvíľu ofsajd a ihneď po góle Siváka dal zástavku dole. V 90. minúte znížil na 4:2 krásnym gólom Jarabek a uzavrel zápas.

Roman Kadák, tréner TJ SPP Veľké Bierovce – Opatovce

„Vedeli sme, že má súper výborný útok a že naša cesta bude cez ich obranu. Podarilo sa nám otočiť zápas a myslím si, že dnes sme zaslúžene vyhrali. Samozrejme, že by sme chceli vyhrať titul, ale u nás je prvoradé , aby sme sa všetci v tíme bavili futbalom a aby sa nám vrátili zranení hráči.“