Príďte dnes večer na muzikál ! - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Muzikál Pinocchio sa dočká svojej premiéry o 18:00 v ODA v Trenčíne

Príďte dnes večer na muzikál !

Dnes o 18:00 v ODA v Trenčíne má premiéru rodinný muzikál Pinocchio a jeho divadelný sen, ktorý vznikol v Mestskom divadle Trenčín ešte počas pandémie.

13. 5. 2022

13:02

Počas pandémie vzniklo v Mestskom divadle Trenčín viacero inscenácií, ktoré ešte diváci nemali možnosť vidieť naživo. Práve dnes má v Trenčíne v ODA o 18:00 premiéru rodinný muzikál Pinocchio a jeho divadelný sen. 

Rozpráva príbeh drevenej bábky, ktorá sa chce stať skutočným chlapcom. Na tejto ceste stretne mnoho nástrah tak, ako aj všetky deti, kým sa stanú dospelými. Príbehu nechýba napätie, ale aj humor, skvelá hudba a choreografie.

V hlavnej úlohe uvidíme výborného speváka a tanečníka Simona Kopunca. V príbehu vystupujú známe postavičky: Gepetto, majster Čerešňa, Modrá víla, Cvrček, Kocúr a Líška, myšky, ale aj bábky v divadle stvárnené známymi hercami ako napríklad Danica Jurčová, predstaviteľka tiež Líšky. Nechýba ani Ohňožrút v podaní Miloša Slemenského. 

Autorkou textu hry a piesní je zároveň kreatívna producentka Zuzana Mišáková. V predstavení ju uvidíte ako Modrú vílu a bábku Zerbinu. Hudbu skomponovala Diana Minarovičová, zároveň herečka, ktorú uvidíme ako kamarátku Luciu a bábku Isabellu v divadle. Jednu pieseň napísal Štefan Richtárech, predstaviteľ Gepetta a bábky Trivalina.  Dramaturgiu viedla Michaela Gallová, choreografie pripravil Jozef Čakloš, ktorý účinkuje v predstavení vo viacerých postavách, jive pripravil Michal Soukup. Réžijnú taktovku mal dvorný režisér MDT Karol Rédli, ktorý pripravil pre divadlo už viacero úspešných inscenácií ako Svetový Slovák Štefánik, Mastný hrniec či Ženba. Vznik inscenácie podporil Fond na podporu umenia.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.