Pražský turnaj ovládli naši florbalisti - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Už budúci víkend ich čaká vrchol sezóny v podobe majstrovstiev Slovenska

Pražský turnaj ovládli naši florbalisti

Ako prvému slovenskému tímu v histórii prestížneho Pražského turnaja sa podarilo zverencom trénerov Petra Klapitu a Patrika Meliša ovládnuť chlapčenskú kategóriu hráčov ročníku narodenia 2008 a mladších. Turnaj mal slúžiť ako príprava na prestížne majstrovstvá Slovenska, ale chlapci ukázali, že tam nešli len na výlet.

13. 5. 2022

15:16

V úvodnom zápase narazili mladí Trenčania na klub FBŠ Gorily Plzeň. Do zápasu išiel AS Trenčín ako outsider a možno mierne podcenenie od českého súpera rozhodlo. Vysoké napádanie spôsobovalo Plzni problémy a naši florbalisti to nakoniec dotiahli do víťazstva v pomere 6:3.
Druhý turnajový zápas proti Tatran Střešovice už tak ružovo nevyzeral. Pražský tím zvíťazil 3:1. Trénera AS Trenčín mrzelo veľa nevyužitých šancí, ktoré rozhodli v prospech súpera.

Ak chceli Trenčania hrať o medaily, tak museli vyhrať nasledujúci zápas proti ďalšiemu pražskému tímu. Black Angels si doma rozhodne nechceli pokaziť reputáciu, ale na výhru to nestačilo. AS Trenčín zvíťazil 4:2 a senzačne postúpil do semifinálových bojov, kde ich už čakala ACEMA Sparta Praha. V hale vládla horúčava a hráči mali sťažené podmienky.
Našťastie horúčavu mali aj na svojich hokejkách, kedy po polovici stretnutia viedli  o tri góly. Mužstvo podržala brankárka Veleková, ktorá v zápase nepustila ani jeden gól a pomohla tímu k víťazstvu 5:0. Bol to zápas, kde jeden bojoval za druhého.

Výsledky skupinových zápasov :

FBK AS Trenčín – FBŠ Gorily Plzeň 6:3

FBK AS Trenčín – Tatran Střešovice 1:3

FBK AS Trenčín – Black Angels 4:2

Postup do semifinále z 2. miesta

FBK AS Trenčín – ACEMA Sparta Praha 5:0 

Vo finále sa mladí florbalisti stretli so starým známym. Tatran Střešovice chcel nadviazať na skupinové víťazstvo a získať titul. Trenčania išli ako dobre naolejovaná mašina a nedopúšťali sa zbytočných chýb. Súperovi sa pomstili za predchádzajúcu prehru a finálovým víťazstvom 3:1 zdvihli nad hlavu vytúženú trofej. „Nemohol som uveriť vlastným očiam. Chalani hrali posledné tri zápasy v rovnakom zložení a tempe striedaní a presne vedeli čo majú hrať! Za takú organizáciu hry a prístup by sa nemuseli hanbiť ani mužské extraligové celky, vyjadril sa realizačný tím trenčianskych florbalistov. 

Finále :

FBK AS Trenčín – Tatran Střešovice 3:1  

“Cieľom turnaja bolo pripraviť sa na majstrovstvá Slovenska a nemyslieť na výsledky, čo sa myslím v konečnom dôsledku podarilo spolu s obrovských úspechom. Tím našiel svoju tvár a hráči si vzájomne pomáhali.“ pochvaľoval tímový prístup jeden z trénerov.

Individuálne štatistiky :

Najlepšia brankárka turnaja : Romanka Veleková

Najlepší hráč finále : Samko Bielik

Najproduktívnejší hráč AS : Marek Jurák / 7 bodov v 5 zápasoch 

Rasťo Harakal, AS Trenčín florbal 

Foto : AS Trenčín florbal 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.