Synagóga centrom pozornosti - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Dominanta Trenčína bude súčasťou významnej publikácie

Synagóga centrom pozornosti

TRENČÍN – Trenčianska synagóga neunikla pozornosti v zahraničí. Spolu s dvoma ďalšími synagógami zo Slovenska sa stane súčasťou významnej publikácie

Jedna z významných dominánt mesta, Trenčianska synagóga sa zaradila medzi stavby, ktoré budú súčasťou významnej publikácie. Informovala o tom PR manažérka projektu Obnovy, rekonštrukcie a revitalizácie Synagógy v Trenčíne Barbora Jureňová s tým, že aktuálne ju pripravuje Maďarské múzeum architektúry v Budapešti. Jeho zástupcovia tento týždeň  synagógu navštívili, aby ju fotograficky zdokumentovali.

„V rámci návštevy sme zástupcov múzea podrobne informovali aj o projekte obnovy, ktorý aktuálne riešime. Najviac ich zaujala nádherná výmaľba kupoly, vitrážové okná, ale aj tabule s menami obetí holokaustu,“ ozrejmila B. Jureňová. Viac informácií o pripravovanej publikácii prezradila kunsthistorička Ágnes Ivett Oszkó.

„Pripravujeme publikáciu o synagógach. Jej súčasťou budú v rámci Slovenska tri synagógy, a to v Lučenci, Košiciach a v Trenčíne,“ upresnila Ágnes Ivett Oszkó a jedným dychom zároveň doplnila, že dielo plánujú vydať koncom tohto roka.

„Veľmi sa páči vaša synagóga, má nádhernú atmosféru. Je to úžasný exemplár modernej architektúry zo začiatku 20. storočia,“ dodala Ágnes Ivett Oszkó.

Foto: archív Sanagóga Trenčín

Komentáre

Tipy a podnety