Bežeckí poslovia mieru dorazili do Novák - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Olympionička Barbora Klementová bežala s horiacou pochodňou

Bežeckí poslovia mieru dorazili do Novák

Tohtoročný mierový beh, ktorý práve prebieha na Slovensku dorazil v popoludňajších hodinách so zapálenou pochodňou aj na Námestie SNP v Novákoch.

12. 5. 2022

13:10

„Ja som veľmi rád, že po niekoľkých rokoch sa mierový beh opäť zastavil aj v našom meste,“ povedal počas uvítacieho príhovoru k účastníkom akcie primátor mesta Nováky Dušan Šimka.

»»» Pozrite si videoreportáž z Mierového behu v Novákoch:

„Nikdy som vlastne pochodeň nedržala a tým, že som bola ako účastníčka na dvoch olympiádach, tak je to pre mňa taká symbolika, že som si aj ja mohla zaspomínať,“ uviedla so zapálenou pochodňou v ruke lyžiarska olympionička Barbora Klementová z Novák.

V mierovej medzinárodnej štafete bežal aj reprezentant vo vodnom póle Juraj Zaťovič: „Bolo to fajn, je vždy dobre reprezentovať to svoje mesto v tom takom športovom duchu a v dobrom slova zmysle aj navonok, čiže ja som veľmi rád, že môžem aj ja byť súčasťou toho a je to pre mňa česť.“

„Obdivujem všetkých, čo sa zúčastnili tohto behu, je to perfektný pocit a prajem im ešte veľa, veľa kilometrov samozrejme bez ujmy na zdraví a nech tou Európou prejdú a hlavne veľa skvelých zážitkov im prajem,“ povedal reprezentačný tréner vodných pólistov Peter Nižný.

Dlhoročným podporovateľom mierového behu je aj profesionálny umelec Vlado Kulíšek: „Ja som amatérsky bežec, dlhé roky behávam a táto myšlienka, že môžem spojiť niečo krásne, niečo čo rozdávame počas toho behu s tým športovaním, mi prišlo tak úžasné, že som neváhal ani chvíľočku a dlhé, dlhé roky a neviem možno už pätnásť rokov sa na tom podieľam,  aktívne behám aj všelikde vo svete a považujem to za jedno z najkrásnejších podujatí, aké som kedy zažil.“

Stanislav Vavro

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.