Výtržnosti, „kaskadéri“ aj rušenie nočného kľudu - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Zo zápisníka mestskej polície

Výtržnosti, „kaskadéri“ aj rušenie nočného kľudu

TRENČÍN – V období od 2. do 8. mája 2022 preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 544 udalostí.

Trenčianski mestskí policajti aj v 18 týždni tohto roku riešili a preverovali opäť viac ako 500 udalostí. Jednou z nich boli aj hluční a agresívni muži.

„Pracovník SBS Južanka požiadal v utorok 3. mája v čase o 23.49 hod. o vyslanie policajnej hliadky. Cez kamerový systém videl dvoch mužov za obchodným centrom, ako popíjajú, do všetkého kopú, búchajú a sú hluční. Vyslaná hliadka MsP ich upozornila a vec doriešila v zmysle zákona,“ spresnila hovorkyňa mesta Trenčín Erika Ságová.

Ďalšiu udalosť sa odohrala 6.mája predpoludním.

„Mestská polícia telefonát o mužovi, ktorý hádže kamene na cestu a do okolo idúcich áut na Ulici gen. M. R. Štefánika. Vyslaná hliadka po overení totožnosti zistila, že ide o osobu bez domova s mentálnym znevýhodnením, policajti privolali RZP, ktorá muža previezla do FN Trenčín na vyšetrenia,“ pokračovala E. Ságová s tým, že ešte v ten istý deň o 18.26 hodine prijala stála služba MsP oznámenie, že pri predajni BILLA v blízkosti rezidencie Vinohrady na ulici Na kamenci, sa na 25 metrov vysokom stavebnom žeriave nachádzajú dvaja mladí muži a oznamovateľ má obavu, že môžu spadnúť.

„Mestskí policajti v danej lokalite skontrolovali všetky stavebné žeriavy, ale na žiadnom z nich sa nikto nenachádzal. Spojili sa s oznamovateľom, ktorý im povedal, že mladíci pred príchodom hliadky MsP zliezli zo žeriava a odišli na neznáme miesto,“ doplnila hovorkyňa mesta. 

V nedeľu 8. mája 2022 o 1.47 hodine nahlásil na linku 159 obyvateľ Zlatovskej ulice rušenie nočného pokoja hlukom, ktorý sa ozýval z garáže pod jeho bytom.

„Oznamovateľ na rušenie nočného pokoja už užívateľa garáže viackrát upozorňoval. Na preverenie vyslanú hliadka MsP na mieste čakal oznamovateľ , ktorý uviedol, že už je v garáži pokoj, ale majiteľ sa nachádza ešte v garáži. Hliadka sa skontaktovala s osobou, ktorá sa dopúšťala protiprávneho konania. Vec bola doriešená v zmysle zákona a osoby si spor medzi sebou vykomunikovali. Páchateľ sa ospravedlnil a prisľúbil že, už sa také veci nebudú opakovať,“ uzavrela E. Ságová.

Komentáre

Tipy a podnety