Náročné disciplíny preveria zdatnosť hasičov - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

V Bánovciach si opäť zmerajú sily dobrovoľní a profesionálni hasiči

Náročné disciplíny preveria zdatnosť hasičov

Na štartovaciu čiaru sa 14. mája na parkovisku pred Nemocnicou postupne postavia jednotlivci z radov profesionálnych hasičov aj dobrovoľníkov z rôznych kútov Slovenska.

10. 5. 2022

9:50

Tento formát silovej súťaže zameranej na výbušnosť a rýchlosť v náročných podmienkach sa opäť vracia pod organizačnou taktovkou Dobrovoľného hasičského zboru obce Veľké Chlievany , OR HaZZ v Bánovciach nad Bebravou, Športový klub hasičov BN, DHZM Bánovce nad Bebravou a ostatných hasičských nadšencov.

»»» Pozrite si videopozvánku na Železného hasiča 2022:

„Od desiatej hodiny prebehne registrácia súťažiacich, o jedenástej hodine sú naplánované ukážky hasičského a záchranného zboru, kde budú príslušníci okresného riaditeľstva v Bánovciach nad Bebravou ukazovať vyslobodzovanie z havarovaného vozidla a následne bude vozidlo zapálené a bude prebiehať ukážka hasenia rôznymi technikami,“ uviedol organizátor Andrej Mišák.

Podľa slov Mišáka je štart prvého súťažiaceho naplánovaný na 11.30 h a náročné disciplíny poriadne preveria zdatnosť hasičov, ktorí si budú musieť siahnuť až na dno svojich síl.

Autor foto: Milan Dermek

Stanislav Vavro

Ukážka vyslobodzovania z havarovaného vozidla
Náročné disciplíny preveria zdatnosť hasičov
Ukážka hasenia rôznymi technikami

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.