Takúto spúšť narobil rozbesnený živel - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Nitrianskym Pravnom sa valila voda

Takúto spúšť narobil rozbesnený živel

NITRIANSKE PRAVNO – Obec v prievidzkom okrese potrápila lokálna povodeň. Do boja s rozbesneným živlom sa pustilo desiatky hasičov. Fotografie zo včerajšieho ako aj dnešného zásahu nájdete vo fotogalérii.

8. 5. 2022

11:16

Dobrovoľní hasiči nielen z Nitrianskeho Pravna, ale aj Tužiny ako aj profesionáli z Prievidzi bojovali včera popoludní s rozbesneným živlom. Voda valiaca sa obcou zaplavovala dvory a ohrozovala domy miestnych obyvateľov.

„Dňa 7.5.2022 o 17:00 bola naša jednotka vyslaná na technický zásah – lokálna povodeň v obci Nitrianske Pravno. Od 17:05 na miesto vyrážali na zásah postupne všetky naše vozidlá, CAS K25 LIAZ, CAS 32 TATRA 815, CAS 15 IVECO DAILY, VA FORD RANGER a s nimi spolu 11 obecných hasičov,“ informovali hasiči z Nitrianskeho Pravna.

Na pomoc miestnym dobrovoľníkom okamžite vyrazili aj ich kolegovia z Prievidze s dvomi ďalšími vozidlami a taktiež dobrovoľní hasiči z obce Tužina.

„Na odčerpávanie záplavovej vody boli nasadené plávajúce čerpadlá, kalové benzínové a elektrické čerpadlá. Hasičským jednotkám sa postupne podarilo v najexponovanejších častiach záplavovú vodu odčerpať,“ opísali podrobnosti zásahu.  

Hasiči z Nitrianskeho Pravna sa aj na druhý deň ráno pustili do odpratávania škôd, ktoré voda valiaca sa obcou napáchala.

„Od ranných hodín pokračuje naša jednotka s odstraňovaním následkov včerajšej lokálnej povodne v našej obci,“ uviedli dobrovoľní hasiči z obce.

Foto: archív Hasiči Nitrianske Pravno

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.