Súboj tabuľkových susedov ovládla Horná Súča - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Opatová mala šancí na dva zápasy, Horná Súča predviedla efektívne brejky

Súboj tabuľkových susedov ovládla Horná Súča

TRENČÍN – V 25. kole VI. ligy ObFZ TN zvíťazila FK Horná Súča na pôde TFK Opatová nad Váhom 3:1. V zápase dominovali domáci, keď si dokázali vypracovať nespočetné množstvo šancí, ale bez vytúženého gólu a športového šťastia. Naopak Horná Súča vsadila na rýchle brejky a po vedení v zápase na pozornú defenzívu.

8. 5. 2022

19:33

Zápas súperov zo stredu tabuľky začal dominantnou hrou Opatovej. Držanie lopty a sľubné šance predpovedali, že sú domáci hladní po troch bodoch. Postupom času sa menila taktika Hornej Súče, svoju hru vsadili na rýchle brejky. Úvodný gól zápasu prišiel z kopačky hostí, keď sa spoza šestnástky presadil v 32. minúte Panák. Opatová nestrácala na svojej aktivite, ale chýbalo tomu vytúžené ovocie.

Po zmene strán to hneď na začiatku skúšal domáci Adamec. V 52. minúte použila Súča svoju overenú zbraň a po rýchlom prečíslení zvýšil na 0:2 kanonier Dohnan. Opatovčania, povzbudzovaní domácim publikom, obliehali bránku hostí ako supy. V 76. minúte sa po štandardnej situácii Kurína podarilo doraziť loptu do bránu domácemu Šubertovi.

Kontaktný gól naštartoval Opatovú do boja aspoň o vytúžený bod.  V 84. minúte mal na kopačke vyrovnanie hrajúci tréner Rožník, ale Opatovej nebolo v zápase súdené. O minútu neskôr opäť po rýchlom brejku Súče musel zaťahovať ručnú brzdu domáci brankár Škultéty a rozhodca ukázal na biely bod. Úspešný exekútor bol druhýkrát v zápase Panák. Opatová ešte ku koncu zápasu opečiatkovala brvno, ale na tri body to už nestačilo.

Jozef Kučerák, tréner FK Horná Súča :
„Šesťbodový zápas a pre nás veľmi dôležité body. Do Opatovej sme išli s dohodnutou taktikou, pretože sme vedeli čo hrajú. Dnes nám zachytal aj brankár a s trochou šťastia a s umnou obranou sme to zvládli.“

Matej Rožník, hrajúci tréner TFK Opatová nad Váhom :
„Keď nedáme doma góly z vyložených šancí, tak nemôžeme vyhrať. Dnes sme ich mali na dva zápasy. Ku koncu zápasu som mohol vyrovnať, ale žiaľ nepodarilo sa a taký je futbal. Čaká nás ešte 5 zápasov a musíme začať opäť pri zemi.“