Mesto fontán - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Fontány v Novom Meste nad Váhom ožívajú

Mesto fontán

NOVÉ MESTO nad VÁHOM – S pribúdajúcimi teplejšími dňami sa v Novom Meste nad Váhom prebúdzajú k životu aj fontány. Ktorá z nich je vaša najobľúbenejšia

8. 5. 2022

17:54

S  jarou nastala aj sezóna fontán v Novom Meste nad Váhom. Okresné mesto na brehu rieky Váh by sa kľudne mohlo popýšiť aj titulom „mesto fontán“. V neveľkom, no za to malebnom meste, ich je hneď niekoľko. Obyvateľom ako aj návštevníkom mesta spríjemňujú život už od začiatku mája.

„Fontány v meste ožívajú. Od začiatku mája si môžete vychutnať pohľad na ne a započúvať sa do upokojujúceho zvuku vody,“ uviedlo mesto na svojich stránkach s tým, že veľkej obľube sa teší najmä fontána na Námestí slobody a Fontána času. Nezaostáva ani Pochôdzna fontána na Rajkovej a do prevádzky Technické služby mesta Nové Mesto nad Váhom  uviedli aj fontánu na ulici 1.mája – za knižnicou. Čoskoro sa k nim pridá aj ďalšia obľúbená fontána.

„“Pampeliška“ v parku J.M.Hurbana čaká na dodanie poškodenej súčiastky,“ oznámilo mesto s tým, že veria,  že oprava tejto fontány je len otázkou pár dní.

Zároveň však upozorňujú všetkých Novomešťanov ako aj návštevníkov mesta, že voda vo fontánach je chemicky upravovaná a neslúži na uhasenie smädu.

„Všetky fontány sú denne kontrolované a čistené,“ uzavrelo mesto.

Ktorú z novomestských fontán máte najradšej? Ktorá je vaša najobľúbenejšia? Dajte nám vedieť v komentári.

Foto: archív Nové Mesto nad Váhom

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.