Už ste sa zaregistrovali? - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Do práce na bicykli

Už ste sa zaregistrovali?

TRENČÍN – Už ste sa zaregistrovali v kampani Do práce na bicykli? Registráciou potvrdíte, že v období od 1. do 30. júna 2022 budete dochádzať do práce na bicykli.

Mesto Trenčín informovalo, že Trenčania sa do kampane Do práce na bicykli zapájajú od 1. ročníka v roku 2014. Vtedy vytvorilo 83 ľudí 23 tímov.

„O rok neskôr už bolo tímov o 15 viac, v 3. ročníku súťaže bol Trenčín vďaka zapojeniu ľudí na 4. mieste medzi aktívnymi samosprávami a v roku 2017 bol treťou najaktívnejšou samosprávou na Slovensku. Tretiu priečku získal Trenčín aj v roku 2019, kedy už za mesto jazdilo do práce na dvoch kolesách 181 tímov,“ uviedlo mesto Trenčín na svojich stránkach.

„K dňu 6. mája 2022 bolo pod samosprávou Trenčín zaregistrovaných 12 zamestnávateľov a 33 tímov, vytvorených 114 členmi, ktorí sa podujali počas mesiaca jún dochádzať do práce na dvoch kolesách,“ upresnila radnica a doplnila, že registrácia tímov potrvá do 7. júna 2022.

Súťaž je určená tímom zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie. Registráciou potvrdia, že budú v období od 1. do 30. júna 2022 dochádzať do práce na bicykli. Svoje prejdené kilometre si budú zapisovať do registračného systému na webovej stránke kampane. Hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do súťaže by mal byť dobrý pocit z toho, že robím niečo pre svoje zdravie, svoje mesto a životné prostredie,“ vysvetľuje mesto a dodáva, že kampaň Do práce na bicykli je zároveň aj súťažou.

„Tri zo zapojených samospráv môžu získať unikátne cyklostojisko pre 8 bicyklov, ktoré svojimi rozmermi zaberie jedno parkovacie miesto pre auto,“ prezradilo mesto. Ak máte chuť sa zapojiť, stačí osloviť kolegov v práci, vytvoriť s nimi tím a zaregistrovať ho na www.dopracenabicykli.eu.

Ilustračné foto

Komentáre

Tipy a podnety