Rekonštrukcia križovatky v Dubnici nad Váhom - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Treba rátať s obmedzeniami

Rekonštrukcia križovatky v Dubnici nad Váhom

DUBNICA NAD VÁHOM – Najfrekventovanejšia kruhová križovatka v Dubnici nad Váhom prejde rekonštrukciou. Okrem povrchu vozovky bude opravený aj dlhý úsek v smere na Ilavu. Práce by mali trvať necelé tri dni a začať by mali už tento piatok 6. mája po 18. hodine. Pri rekonštrukcii kruhovej križovatky je potrebné počítať s dočasnými obmedzeniami. Mesto preto žiada o zhovievavosť vodičov.

Spomínaná kruhová križovatka je najvyťaženejšia časť v celom meste. Dopytov na rekonštrukciu a opravy bolo od občanov viacero. „Teším sa, že aj napriek vyťaženosti, akú Slovenská správa ciest má, tak tento týždeň dôjde k rekonštrukcii križovatky. Zvlnením vozovky sme dostávali podnety na pády motorkárov alebo cyklistov,“ prezradil primátor mesta Dubnica nad Váhom Peter Wolf. Práce by mali trvať necelé tri dni a na ceste sa bude pracovať aj počas nočných hodín.

Kruhový objazd čaká po rekonštrukcii aj zveľadenie. „Následne bude urobená nová výsadba a v strede kruhového objazdu pribudne osvetlené logo mesta. Prispeje to k atraktivite kruhovej križovatky,“ pokračoval primátor mesta Peter Wolf.

Ide o investíciu v hodnote približne 90-tisíc eur. „Vyfrézuje sa súčasný asfaltový kryt do hĺbky 11 cm, následne sa na to natiahne nový asfaltový kryt. V smere na mesto Ilava bude pokračovať frézovanie do hĺbky 5 cm v dĺžke približne 80 až 100metrov. Ukončenie prác v prípade priaznivých podmienok by malo byť v nedeľu v popoludňajších hodinách,“ povedal riaditeľ Investičnej výstavby Slovenskej správy ciest Žilina, Ivan Brečka.  


Foto : Rasťo Harakal, mesto Dubnica nad Váhom

Rasťo Harakal

Komentáre

Tipy a podnety