Prestanú Slováci piť? - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Alkohol zdražie a bude ho menej

Prestanú Slováci piť?

TRENČIANSKY KRAJ – Pálenky bude v Trenčianskom kraji tento rok oveľa menej a bude drahšia. Túto informáciu potvrdil nielen Colný úrad v Trenčíne, ale aj samotní páleničiari. Niektorí museli zavrieť pálenice už v polovici februára, pričom v dobrých rokoch sa páli až do mája.

Menej alkoholu v páleničiarskom kraji

Množstvo vypálených destilátov v kraji tento rok klesne až o štyridsať percent. „Aktuálne výrobné obdobie ešte nie je ukončené. Závisí najmä od množstva dopestovaného ovocia. Už teraz je však možné konštatovať, že úspešnosť sezóny 2020/2021 sa nebude opakovať. Zodpovedajú tomu aj údaje o odvedenej spotrebnej dani z liehu. V aktuálnom výrobnom období to bolo doposiaľ 3,2 milióna eur z takmer 600-tisíc litrov čistého alkoholu, no v predchádzajúcom výrobnom období to bolo 5,4 milióna eur z takmer jedného milióna litrov čistého alkoholu,“ povedala hovorkyňa Colného úradu v Trenčíne Renáta Peťovská. V Trenčianskom samosprávnom kraji je aktuálne podľa nej 59 pestovateľských páleníc, čo je z celkového počtu 247 páleníc na Slovensku takmer štvrtina. 

Tvrdého bude menej a bude drahšie

Július Strnád, páleničiar zo Skalky, vraví, že aj u neho sa pálilo oveľa menej. Potvrdzuje 40-percentný prepad, ktorý avizovali colníci. „Veď ja som už 14. februára zavrel pálenicu. Nebol dobrý rok. Nie som ani veľmi spokojný s kvalitou,“ hovorí J. Strnád, ktorý sa páleničiarstvu venuje už tridsať rokov. Predpokladá, že slabá bude aj tohtoročná sezóna, pretože príroda sa nezobúdza tak, ako by mala. „Napríklad tento rok pomrznú kvety a nebude nič. Potom je tu zas ďalšia vec, aké horúce bude leto. Predošlá sezóna bola silná. To je tak na preskačku, niekedy sú dva roky slabšie a zas príde taká silná, že sa beží niekedy až do mája a nevieme sa zbaviť ovocia. Jablko aj slivka frčali, hrušiek bolo strašne málo a ak aj boli, tak to šlo len na malé kotle,“ hovorí J. Strnád. Ten potvrdzuje, že alkohol aj výrazne zdražie. „Museli sme zvýšiť  ceny. Neviem, akú cenu bude mať plyn v plynových páleniciach, ale zdražela aj likvidácia výpalkov. Mne sa predražil vývoz výpalkov raz toľko, takže ceny idú hore a každý si to nemôže dovoliť. Dosť páleníc sa aj zrušilo. Ale poviem to tak – takí, čo sú trošku závislí na tom, budú aj lavórovicu robiť,“ konštatuje páleničiar. Vraví, že ani nadchádzajúca sezóna nevyzerá optimisticky. „Treba počkať ešte na troch zmrznutých. Keď vtedy bude mrznúť, nebude čo páliť. Ale viete čo ma trápi? Že bolo také počasie, že ani včely poriadne nevyleteli. Aj opeľovanie je slabé. Aká bude táto sezóna? To je pre mňa hádanka. Čakal som, že po tejto slabej, príde silná, ale ten rozbeh prírody je kostrbatý,“ uzavrel J. Strnád.  

Rozmôžu sa opäť čierne pálenice? 

„Sezóna trvá od 1. júla predchádzajúceho roka do 30. júna ďalšieho roka. Čiže nie je tam zhoda s kalendárnym rokom a ľudia si to mýlia. To, ako dlho potrvá sezóna, závisí od úrody. 1. júla sa zakladá nová úroda a to, čo sa nazbiera na jeseň, sa páli do Vianoc a po Novom roku až do konca apríla až konca mája,“ povedal páleničiar Ľubomír Čmela z Pestovateľskej pálenice Jablonka na Myjave. Ten vraví, že rovnako ako jeho kolegovia, aj on zaznamenal výrazne slabšiu sezónu. „Sezóna závisí od množstva úrody. Býva to tak, že keď je predchádzajúci rok silný, ten ďalší rok býva slabší, pretože stromy sú vyčerpané, musia si oddýchnuť. Čo sa týka tejto sezóny 2021/2022, úroda je slabšia. Ja to tipujem tak o štyridsať percent menej ako vlani. Jablonka bude páliť asi až do konca mája, ale už väčšinou len cez víkendy. Okolité pálenice ale už takmer všetky zavreli,“ hovorí Ľ. Čmela a dodáva, že keď tento rok porovná s predchádzajúcim, ešte nemá dosiahnutých ani 40 percent z vyrobeného destilátu. Aj Ľubomír Čmela potvrdzuje, že cena služby v jeho pálenici išla mierne hore, pretože šli hore napríklad ceny peliet, ktoré používa na vykurovanie, keďže v Jablonke nie je plyn. J. Čmela zároveň predpokladá, že sa kvôli zvyšovaniu cien v páleniciach môže na Slovensku opäť rozmôcť nešvár, akým je čierne pálenie. „Pokiaľ by išla hore spotrebná daň, ktorá je aj tak dosť vysoká, samozrejme, čierne pálenie by sa ďaleko viac rozšírilo ako je rozšírená teraz,“ uzavrel Ľ. Čmela.

Cena vývozu výpalkov vzrástla o tisíc percent

Aj keď väčšina páleníc hovorí o veľmi slabej sezóne, existujú v Trenčianskom kraji aj niektoré výnimky, ktoré hodnotia sezónu ako pomerne dobrú. To však závisí od okresu, v ktorom sa nachádzajú. Kým na Myjave a pri Trenčíne bola sezóna katastrofálna, pri Púchove ešte stále pália. „V aktuálnej sezóne, ktorá ešte stále u nás v pálenici beží, sme vypálili o 12 percent viac alkoholu ako minulú sezónu,“ povedal majiteľ pálenice v Dolných Kočkovciach pri Púchove Peter Pastorek. Ten zároveň potvrdzuje, že vo viacerých páleniciach ale pociťujú úbytok zákazníkov z niekoľkých dôvodov. „Sú oblasti, kde ovocie poškodili jarné mrazy. Tiež sa zvyšujú ceny plynu, elektriny, vývozu výpalkov, ktorý len u nás vzrástol medziročne až o tisíc percent,“ konštatuje P. Pastorek. 

Páleničiari navyše svorne dodávajú, že ľudia sa môžu veľmi ľahko vrátiť k páleniu načierno aj napriek tomu, že takéto pálenie je trestné. Dôvodov je viacero. Prvým a zásadným sú neustále rastúce ceny alkoholu a tiež to, že náklady na výrobu pálenky v páleniciach prudko rastú pre zvyšujúce sa ceny energií či vývozu výpalkov. Výrobca pálenky z Považia Peter Mokravský ale varuje, že takto podomácky vypálený alkohol môže byť nebezpečný. „Takej pálenke by som sa vyhol. Doma sa nedá vypáliť kvalitný alkohol. Z nekvalitnej pálenky sa síce neumiera, ale veľa metylalkoholu môže nenávratne poškodiť zrak aj pečeň,“ varuje P. Mokravský. 

Tatiana Michalková, Pavol Konštiak

Ľubomír Čmela vo svojej pálenici v Jablonke potvrdzuje, že sezóna je slabá. Foto: Miroslav Bitarovský
V páleniciach zaznamenali až 40-percentný pokles vypálených destilátov. Foto: MAS Kopaničiarsky región

Komentáre

Tipy a podnety