"Zimák" v Trenčíne sa zmení - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Toto všetko opravia

„Zimák“ v Trenčíne sa zmení

TRENČÍN – Zimný štadión Pavla Demitru v Trenčíne sa zmení. Prejde veľkou rekonštrukciou. Členovia Fondu na podporu športu schválili dotáciu vo výške 1,25 milióna eur na pokračovanie opráv.

Trenčianski mestskí poslanci už predtým schválili k rekonštrukcii dotáciu vo výške 1,5 milióna eur. Vďaka kombinácii týchto finančných zdrojov za 2,75 milióna eur tak začnú už v prvom májovom týždni na štadióne pracovať majstri. Opravovať sa v najbližšej tretej fáze bude strecha, ktorá sa nanovo oplášti aj zateplí. Štadión dostane nové svetlá, dažďové žľaby, vzduchotechniku, natrú sa strešné konštrukcie, znížia sa podhľady a stĺpy v hľadisku za bránami. Pribudne nové ozvučenie. Rekonštrukcia má trvať osem mesiacov a vďaka nej sa zlepší akustika, osvetlenie aj podmienky pre divákov. Ide o poslednú fázu opráv, ktoré obmedzia fungovanie na štadióne. Štvrtá fáza rekonštrukcie, ktorá prebehne zrejme v sezóne 2023/2024, bude obsahovať dokončenie opláštenia štadióna, ale už si nevyžiada jeho zatvorenie. 

„Dukla Trenčín si bude hľadať dočasné pôsobisko v Púchove alebo v Piešťanoch. Rozhodujúcim kritériom pre dočasné pôsobisko bude splnenie pasportizácie zimného štadióna pre extraligu, ekonomické aspekty, zodpovedajúca infraštruktúra pre fungovanie seniorského tímu a samozrejme divácka atraktivita daného miesta,“ povedal prezident hokejového klubu Dukla Trenčín Miloš Radosa. Klub v najbližších dňoch vstúpi do oficiálnych rokovaní s obomi mestami.

Zimný štadión prešiel v minulých rokoch už dvomi zo štyroch plánovaných fáz dlhodobej obnovy. Vynovil sa interiér, opravili sa šatne, vymenilo chladenie. „Trenčín je športové mesto a hokej k nemu neodmysliteľne patrí. Je evidentné, že v meste ani vo vláde nie sú prostriedky, aby sme v Trenčíne mohli postaviť nový multifunkčný štadión, preto sme sa rozhodli ísť cestou zveľaďovania zimného štadióna Pavla Demitru,“ povedal primátor mesta Richard Rybníček. 

Tatiana Michalková

autor foto: Rastislav Harakal

text pod foto: Tretia fáza rekonštrukcie Zimného štadiónu by mala trvať osem mesiacov

Komentáre

Tipy a podnety