Trenčiansky majáles zaplnil námestie - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Cez víkend si Trenčania užívali bohatý kultúrny program aj pekné počasie

Trenčiansky majáles zaplnil námestie

Po dlhom čase si mohli ľudia opäť naplno užiť Trenčiansky majáles. V sobotu poobede sa staval máj, v nedeľu si mohli návštevníci užiť bohatý program.

Cez víkend zažili Trenčania po dlhej dobe opäť atmosféru plného Mierového námestia. Konal sa totiž tradičný Trenčiansky majáles.

Janka Sedláčková, vedúca KIC Trenčín: „Včera sme zdobili máj, ktorý sa potom na námestí postavil a mali sme tu včera aj dychovku, takže si ju užili tí skôr narodení. Dnes ráno bol pripravený jarmok, je to taký špeciálny farmársky jarmok takže ľudia si mohli kúpiť niečo do svojich záhrad, krásne kvety a všelijaké dobroty. Potom už začal fičať program.”

Kultúrny program odštartovala známa oldtimerová kapela Funny Fellows. Po nej nasledoval Rock and roll v podaní kapely Rockin´ Balls . O ďalší program sa postarali folklórne súbory a skupiny ako Radosť, Trenčan, Nadšenci alebo Družina. Doprovodný program sa konal aj v Átriu pod vežou.

Janka Sedláčková, vedúca KIC Trenčín: „Tentoraz sme pripravili takú špeciálnu rodinnú zónu v Átriu a bolo tam fakt plno. Deti dokázali pripraviť na detskom divadielku také ovácie, fungovali tam s tými hercami a komunikovali spolu. Mali sme tam skvelých majstrov rôznych remesiel aj ľudových, ale aj napríklad zapletanie vrkočov alebo vymaľovávanie a iné rôzne detské hry.”

V nedeľu bola znovu otvorená aj Mestská veža, ktorá bude pre verejnosť prístupná každý deň od 10. do 18. hodiny. Bohatý program majálesu gradoval v neskorších poobedných hodinách, kedy sa trenčianske námestie zaplnilo do posledného miesta.

Janka Sedláčková, vedúca KIC Trenčín: „Tá skákačka, ktorú sme práve pred chvíľkou zažili a skvelá nálada to boli Helenine oči a ešte nás večer čaká o 19:00 koncert. Petert Pačut a kapela ktorá sa dohromady volá Queenmánia, tak tá nám pripraví fantastickú bodku za majálesom.”

Trenčiansky majáles odštartoval kultúrne leto mesta Trenčín. Najbližšie môžete zažiť 14. mája Noc múzeí a navštíviť napríklad Galériu Alexandra Bazovského, Mestskú vežu alebo Karner svätého Michala.

autor: Michal Večeřa

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety