Hľadali stratené dieťa aj majiteľa nájdených peňazí - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Mestská polícia Trenčín Informuje:

Hľadali stratené dieťa aj majiteľa nájdených peňazí

TRENČÍN – V období od 25. apríla do 1. mája 2022 preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 473 udalostí. Postarali sa nielen o zabudnutú hotovosť nájdenú v bankomate, ale pomohli nájsť aj strateného 7 ročného chlapca.

Ani tohtoročný sedemnásty týždeň sa trenčianski mestskí policajti nemôžu sťažovať na nedostatok práce.

„Na stálu službu MsP priniesla 25. apríla 2022 v čase o 14.15 hodine žena finančnú hotovosť, ktorú našla ako nevyzdvihnutú v bankomate vedľa prevádzky Bianka na Zlatovskej ulici. Nakoľko sa k strate nikto neprihlásil, peniaze polícia odovzdala bankovej inštitúcii, ktorá sa na základe kamerových záznamov pokúsi stotožniť majiteľa bankoviek,“ uviedla hovorkyňa mesta  Trenčín Erika Ságová.

Hneď nasledujúci deň po osemnástej hodine prijali mestskí policajti oznámenie, že na Kožušníckej ulici pri budove vodární a kanalizácií leží na zemi nejaký muž.

„Vyslaná hliadka MsP zistila, že spadol na zem, pri páde si zranil nohu a nemohol chodiť. Komunikoval zreteľne a nejavil známky požitia alkoholu. Hliadka sa snažila zistiť príbuzných, ale pán tvrdil, že nemá nikoho. Policajti privolali RZP, ktorá si ho prevzala a zobrala na vyšetrenie do nemocnice,“ povedala E. Ságová.

O 3 dni neskôr 29. apríla popoludní zamestnal trenčianskych mestských policajtov anonym.  Ten nahlásil, že na ul. M. Bela stojí na balkóne bytu na prvom poschodí žena, ktorá plače a kričí, že skočí z balkóna. Na miesto bola okamžite vyslaná hliadka, ktorá našla na balkóne stojacu staršiu ženu, v tom čase nekričala.

„Policajti vyšli na prvé poschodie, kde dvere bytu otvoril syn a uviedol, že občas jeho matka vykrikuje z balkóna a žiada o pomoc. Hliadka komunikovala aj s ňou a na základe zistení privolala výjazd RZP, ktorý pani na mieste ošetril,“ doplnila hovorkyňa mesta.

Ako ďalej E. Ságová uviedla, v nedeľu 1. 5. 2022 krátko pred poludním nahlásila Mestskej polícii Trenčín stratu svojho 7 ročného syna jeho matka.

„Jeho matka nahlásila, že sa vybral preč a nevie ho nájsť. Okamžite boli informované všetky hliadky a do hľadania bol zapojený kamerový systém MsP. Po ôsmich minútach od nahlásenia oznamovateľka opätovne volala, že sa chlapec našiel na Štúrovom námestí pod stromom a poďakovala za spoluprácu,“ uzavrela E. Ságová.

Komentáre

Tipy a podnety