Záblatie doplatilo na slabú koncovku - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Bošáca rozhodla na začiatku zápasu, domáci nedokázali premeniť vyložené šance

Záblatie doplatilo na slabú koncovku

TRENČÍN – V 24. kole VI. ligy ObFZ TN zvíťazil tím OŠK Bošáca nad TFK 1939 Záblatie 2:0. Domáce Záblatie pohorelo hlavne na zlej koncovke, v ktorej hráči nevedeli nájsť ten správny recept na vstrelenie gólu. Hosťujúca Bošáca rozhodla o troch bodoch už v úvode prvého polčasu.

1. 5. 2022

17:04

Domáce mužstvo malo za sebou solídnu sériu, v ktorej posledných troch zápasoch vybojovali úctyhodných sedem bodov. Naopak Bošáca si chcela napraviť chuť po prehre s Kľúčovým. A boli to práve hostia, ktorí otvorili v 10. minúte skóre zápasu, keď sa gólovo presadil Ševčík. Vyrovnanie mal na kopačkách Jančovič, ale z ľavej strany len tesne minul bránu. Športové nedáš dostaneš –  sa potvrdilo z následného protiútoku, keď na rozdiel dvoch gólov zvyšoval kapitán Bako. O smolnej koncovke Záblatia svedčila aj obrovská šanca Vereša v 31. minúte, ktorú z bezprostrednej blízkosti vychytal pozorný brankár hostí.
V druhej časti zvýšilo Záblatie obrátky a lopta bola na ich kopačkách výrazne viac. Hostia z Bošáce stavili v druhom polčase na rýchle brejky, ktoré pramenili z  otvorenej obrany hostí. Po vysokom napádaní a tlaku si Záblatie vybojovalo niekoľko rohových kopov, ale vytúženého gólu sa nedočkalo. V druhom polčase diváci gól nevideli a Bošáca si odniesla prvé jarné víťazstvo z ihriska hostí.

Jakub Agafon, hrajúci tréner TFK 1939 Záblatie :
„Po tej úspešnejšej sérií treba asi zase padnúť dole a začať znova poctivo pracovať. Žiaľ, dnes sme nedokázali naše šance pretaviť do jediného gólu. Myslím si, že máme veľmi kvalitných hráčov, ale musíme hrať viac ako tím.

Peter Ševčík, tréner OŠK Bošáca :
„Vedeli sme, že Záblatie je pod tlakom, pretože potrebujú body. Chceli sme získať stratené tri body z Kľúčového a som rád, že sa nám to podarilo. Rozhodol úvod zápasu, kde sme strelili rýchle góly. V druhej časti sme už viac taktizovali, ale pre nás sú to veľmi dôležité tri body.“