Hľadá sa meno pre „leňošku“ - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Pomôžete bojnickej zoo s neľahkou úlohou?

Hľadá sa meno pre „leňošku“

BOJNICE – Najnovšia obyvateľka najstaršej zoologickej záhrady na Slovensku je stále bez mena. Aké meno by ste jej dali? Toto sú možnosti.

Priscila, Luna, Siera, Lima alebo Amanda. To je pätica mien, ktoré ponúka bojnická zoo na výber pre svoju najnovšiu obyvateľku, samičku leňocha dvojprstého. Príchod tohto atraktívneho zvieraťa je počas 67-ročného fungovania najstaršej zoologickej záhrady na Slovensku absolútnou novinkou. Ako informovali z bojnickej zoo, samička sa po príchode do bojnickej zoo rýchlo adaptovala na nové prostredie a už čoskoro sa predstaví návštevníkom zoo.

„Teší sa dobrému zdraviu a v súčasnosti si užíva teplú ubikáciu v zázemí. S príchodom jari, prichádza i teplé počasie a už onedlho „zimovník“ opustí. Naši návštevníci sa tak budú môcť tešiť na toto ikonické rozprávkové zvieratko, priamo v expozičnej časti zoo,“ prezradili z bojnickej zoo. Ešte predtým, ako sa „leňoška“ po prvýkrát predstaví návštevníkom zoologickej záhrady, musia jej vybrať meno.

„Akoby to ale bolo, keby naša „leňoška“ absolvovala premiéru medzi svojimi obdivovateľmi bez mena? Rozhodli sme sa, že jej meno vyberieme spoločne s Vami. Možnosti sme zúžili na päť mien a teraz je už iba na Vás, ktoré z nich bude naša nová obyvateľka nosiť po zvyšok svojho života,“ obrátila sa na svojich priaznivcov najstaršia slovenská zoo.

Aké meno by ste najnovšiemu prírastku v obľúbenej zoo vybrali vy?

ilustračné foto: archív pixabay, zoo bojnice

Komentáre

Tipy a podnety