Závod v Trenčíne sa rozširuje - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Presťahovali sem výrobu z Bratislavy

Závod v Trenčíne sa rozširuje

TRENČÍN – Kým v Bratislave výroba strešných konzol zo závodu Hella skončila, v Trenčíne sa maká o dušu. Trenčianska Hella posilňuje o ďalší výrobný program aj pracovné miesta.

Závod v Trenčíne sa rozrástol o nový výrobný program. Pracuje sa na rozlohe šesťtisíc metrov štvorcových. Navyše v ňom pribudlo 180 pracovných miest. Navýšenie kapacít v Trenčíne súvisí práve s presunom výroby z Bratislavy. Rozhodnutie presunúť výrobu z hlavného mesta padlo ešte na jeseň v roku 2020. Tento krok súvisel s opatreniami na zvýšenie konkurencieschopnosti. V hlavnom meste sa činnosť závodu utlmovala v posledných dvoch mesiacoch. Ku koncu marca ju oficiálne ukončili. Prvé výrobné linky boli presunuté do Trenčína ešte vlani v máji a posledné v priebehu decembra až januára tohto roku. „Nasledovalo vyladenie systémov, nastavenie procesov a zaškolenie zamestnancov. Boli tiež zavedené nové vyspelejšie systémy, riadenia logistiky a závod v Trenčíne úspešne implementoval logistický proces dodávok priamo v systéme SAP. Vďaka tomuto systému schádzajú produkty z výrobných liniek v presne stanovenom poradí, čase a množstve podľa požiadaviek jednotlivých odberateľov,“ informovalo vedenie spoločnosti. To teraz predpokladá, že pri očakávanom vývoji trhu sa obrat závodu zvýši o 50 až 70 miliónov eur. 

Podľa hovorcu Tomáša Kurtanského je teraz na Považí sústredené celé výrobné portfólio v oblasti automobilového osvetlenia. „V Kočovciach, ktorú sú zároveň centrálou spoločnosti, sa vyrábajú predné svetlá. Bánovce nad Bebravou sú základňou pre výrobu zadných skupinových svetiel a od minulého roka je tu situované aj európske centrum vývoja pre tento segment osvetlenia. V Trenčíne sa vyrábajú ostatné svetlá umiestnené na karosérii, ako napríklad tretie brzdové svetlo, osvetlenie štátnej poznávacej značky, smerovky a interiérové osvetlenie,“ povedal T. Kurtanský. 

Tatiana Michalková

foto: Závod v Trenčíne sa poriadne rozrástol

Komentáre

Tipy a podnety