Jej knihy idú na dračku - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Úspešná autorka vo svojich knihách spomína aj milovaný Trenčín

Jej knihy idú na dračku

TRENČÍN – Trenčianka Ivica Ďuricová si ide od detstva za svojím snom. Už ako dieťa túžila stať sa spisovateľkou a sen si aj splnila. Knihy z oblasti beletrie, ale aj biznisu či motivácie si vydáva sama.

 „Najnovšia kniha sa volá Cudzinec z papiera. Je to český preklad originálu,“ hovorí spisovateľka. Dej knihy sa odohráva v Trenčíne a I. Ďuricová je rada, že takto sa Trenčín dostal aj za hranice – do Čiech. „Je to fiktívny romantický príbeh, ale má hlbšie posolstvo. Inšpiráciou sa mi stalo čiastočne i to, že sama som istý čas žila striedavo v Trenčíne a Bratislave a vtedy mi tak bežalo hlavou, čo sa deje s mojím bytom, keď v ňom nie som.

A prišiel nápad, že čo ak by ho zatiaľ obýval niekto iný. To je aj hlavná myšlienka knihy, že v jednom byte žijú dvaja cudzí ľudia, ktorí sa striedajú, nikdy sa nestretli, ale vďaka listovej komunikácii sa medzi nimi vytvorí romantické puto,“ hovorí I. Ďuricová.

Čitateľov zaujalo miesto príbehu

V knihe sa spomína veľa miest z Trenčína, čo zaujalo aj čitateľov. Tí dokonca prišli z okolia len preto, aby sa prešli po stopách miest z knižky. Ďuricová vraví, že túžila byť spisovateľkou už od svojich štyroch rokov. „Prvú rozprávku som napísala už ako sedemročná. Rodina ale vravela, nájdi si normálne zamestnanie, týmto sa neuživíš, tak som začala študovať niečo iné, ale k písaniu som sa vždy vracala. V roku 2012 vyšla moja prvá kniha. Bola to zbierka inšpiratívnych podnikateľských príbehov z celého sveta,“ hovorí I. Ďuricová s tým, že postupne začali prichádzať aj ďalšie knihy, na konte ich má už sedem.
 I. Ďuricová je samovydavateľka,  knihy vydáva vo vlastnom vydavateľstve. „Celá tá práca, ktorú inak za autora odvádza vydavateľstvo, nielen to vytvorenie textu je na mne, ale aj potom spolupráca s korektormi, s editormi s tými, ktorí osádzajú tú knihu do tlačového formátu a potom aj samotná komunikácia s tlačiarňou a marketing, čiže všetko toto si zastrešujem sama,“ prezradila autorka.
Písanie je jej druhý život a už teraz sa jej verní čitatelia nevedia dočkať ďalšej knižnej novinky.

Tatiana Michalková

Foto : Rasťo Harakal, Súkromný archív I.Ď.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety