Fúzy priniesli mužom šťastie - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Myjava získala po troch víťazstvách nad Svidníkom bronz

Fúzy priniesli mužom šťastie

Myjavskí volejbalisti jednoznačne zdolali Svidník a získali tak bronzové medaily.

29. 4. 2022

7:14

alt test

MYJAVA – Volejbalisti Myjavy môžu oslavovať. V najrýchlejšom možnom postupe, po troch zápasoch sa skončila séria Niké Extraligy mužov v bojoch o bronz. Myjavskí volejbalisti jednoznačne zdolali Svidník a získali tak bronzové medaily. Možno im k tomu dopomohli aj štýlové fúzy, ktoré si hráči nechali narásť počas rozhodujúcich bojov finálovej časti Extraligy mužov.

V zápasoch o bronz nerobili Svidníčania hráčom Myjavy príliš veľké problémy. Posledný zápas sa hral na palubovke Myjavy. Tá prvé dva sety hladko zvládla a víťazstvo o 14 respektíve o 15 bodov malo pridať sebavedomie domácim.

V treťom sete zverenci Rastislava Paňka zacítili svoju šancu a poľavenie domácich využili na zisk setu. Vo štvrtom sete sa Myjava vrátila k svojmu výkonu z prvých dvoch setov a set úspešne zakončila. Ten znamenal celkové víťazstvo v zápase a aj v boji o tretie miesto.

»»» Priebeh bojov o extraligový bronz v Niké Extralige mužov

🏐 1. ZÁPAS  16.apríla 2022     MYJAVA – SVIDNÍK    3:2

🏐 2. ZÁPAS  20.apríla 2022     SVIDNÍK – MYJAVA    1:3

🏐 3. ZÁPAS  22.apríla 2022     MYJAVA – SVIDNÍK    3:1

TJ Spartak Myjava – TJ Slávia Svidník 3:1 (14, 15, -22, 19) – konečný stav série 3:0

Rozhodovali: Malík a Mokrý, 510 divákov.

TJ Spartak: Pokopec 17, Mačuha 14, Konc 17, Watzka 14, M. Zeman 10, Barták 1, liberovia Ochodnický a S. Paňko (Š. Rzyman 0, Pollák 0, Valo 0, Viskup 1). Tréner: M. Pipa.

TJ Slávia: M. Sopko ml. 12, Ľ. Macko 2, Gulák 24, Gula 7, Marjov 9, R. Vitko 4, libero M. Vitko (Horňák 0, Králik 0, Ľ. Skasko 0, Šellong 2). Tréner: R. Paňko.

Hráči zápasu: Erik Watzka (TJ Spartak Myjava) a Erik Gulák (TJ Slávia Svidník)

»»» Vyjadrenie trénera TJ Spartak Myjava po víťaznej sérii o bronz

Martin Pipa, tréner TJ Spartak: „Prvé dva sety sme mali zápas absolútne pod kontrolou. Mali sme výborný príjem, dobre sme útočili na side-out a dosahovali sme veľmi dobré čísla. V treťom sete nás Svidník zatlačil podaním a zle sme útočili. Trošku sme si to zdramatizovali, ale vo štvrtom sete sme nabehli na svoj rytmus a mali veci pod kontrolou.“

Miroslav Bitarovský, zdroj: Slovenská volejbalová federácia,  foto: Martina Suváková