Čo zažijete na Bojnickom zámku? - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

V sobotu 30.4. bude oficiálne otvorená letná turistická sezóna v Bojniciach

Čo zažijete na Bojnickom zámku?

Bojnický zámok si na letnú turistickú sezónu 2022 pripravil bohatý program. Tešiť sa môžu všetky vekové kategórie, aj tí najmladší. Za partnerskú podporu ďakujeme @slovakiatourism!

V sobotu 30. apríla bude rozprávkovým sprievodom oficiálne zahájená letná turistická sezóna v Bojniciach. Bohatý program na letnú sezónu chystá aj Bojnický zámok.

Petra Gordíková, PR manažérka Bojnického zámku: „Už v máji pripravujeme pre návštevníkov tradičnú noc múzeí a galérií. 14. mája nás budú môcť navštíviť aj po zotmení. Budú môcť nahliadnuť do kuchyne, pozrieť sa na to ako vyzerajú depozitáre napríklad sôch a maľby. Budú môcť navštíviť a porozprávať sa s riaditeľom múzea a s jednotlivými vedúcimi oddelení, takže sa môžu dozvedieť zákulisie, ako to tu všetko funguje. V júni pred letnou hlavnou sezónou máme už tradične pripravené podujatie pre deti, je to Rozprávkový zámok. Realizátor tento rok vybral tri rozprávky. Bude to rozprávka O troch grošoch, Laktibrada a Dlhý nos.”

Návštevníci sa môžu tešiť aj na sprístupnenie niektorých netradičných priestorov. V minulom roku to boli napríklad terasy zámku.

Petra Gordíková, PR manažérka Bojnického zámku: „Určite sa návštevníci môžu tešiť na tradičné priestory ako je grófsky byt, stredný hrad, hrobka rodiny Pálffyovcov, bojnický oltár, ktorý je umiestnený v kaplnke. Určite sa budú môcť príjemne schladiť aj v prírodnej travertínovej jaskyni pod zámkom. Zaujímavosťou bude to, že budeme v lete otvorený nielen cez deň ale aj vo večerných hodinách. Návštevníci si jednak budú môcť pozrieť večerné nádvoria, ale pripravujeme aj inscenované večerné prehliadky zámku.”

Na najmenších čakajú rozprávkové divadelné predstavenia. Milovníkov hudby môžu zaujať koncerty Bojnického hudobného leta.

autor: Michal Večeřa

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety