Mišík zabodoval na turnaji v Rakúsku - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Ilavčan dosiahol medzi svetovou špičkou obrovský úspech

Mišík zabodoval na turnaji v Rakúsku

Začiatkom apríla sa v rakúskom meste St. Polten konal tenisový turnaj ATP seniorov v kategórií 65+. Turnaja sa zúčastnila špička z Nemecka, Rakúska, Poľska a Spojených štátov. Zo Slovenska nechýbal Ilavčan Peter Mišík, ktorý sa z prvenstva radoval hneď dvakrát.

28. 4. 2022

14:08

alt test

Nasadenou jednotkou bol domáci hráč Karl Graf, ktorý je momentálne na 150. mieste vo svetovom rebríčku. Druhý nasadený bol Nemec Ludwik Schlaeger na 180. mieste. Ilavu reprezentoval Peter Mišík, ktorý v prvom kole vyhral nad Schaubschlaegerom Fritzom (AUT) hladko 6:1 a 6:0. V druhom kole porazil druhého nasadeného hráča Schlaegera (GER) 6:1 a 6:1. V semifinále Ebnera (AUT) 6:3 a 6:2. Vo finále sa stretol s Dannym Shawom (USA), nad ktorým opäť zvíťazil 6:3 a 6:2.

Vo štvorhre spoločne s J. Cerovským z Hriňovej v semifinále porazili nemecko-poľský pár Hublik-Krakowczik 6:1 a 6:0. Vo finále boli úspešní tiež, keď porazili tento raz nemecko-americký pár Gerecke-Shaw výsledkom 6:3 a 6:4.

Za víťazstvo v dvojhre si Peter Mišík pripísal 200 bodov do svetového rebríčka a posunul sa tak na 460. miesto a vo štvorhre na 350. miesto.


Zdroj : ilava.sk 

Komentáre