Už tento víkend to vypukne - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Prvé tohtoročné veľké mestské podujatie

Už tento víkend to vypukne

TRENČÍN – Máte plány na víkend? Tento víkend to v Trenčíne vypukne. Heľenine oči a Qu-eenmania ale aj Opatovanka, Funny Fellows, The Rockin’ Balls a tiež DFS Radosť, FS Trenčan, Nadšenci a Družina – tí všetci sa počas prvého tohtoročného veľkého mestského podujatia postarajú o skvelú náladu, ak sa necháte pozvať na Trenčiansky majáles 2022.

alt test

Toto si rozhodne nemôžete nechať ujsť. Do mesta sa vráti po dvoch rokoch opäť dobrá hudba, dobrá nálada a zábava úplne pre všetkých. Ako informovalo mesto na svojich stránkach, pripravený je program pre všetky vekové kategórie.

„V sobotu 30. apríla 2022 sa chystajú o 16.00 hodine dievčatá z folklórneho súboru Radosť vyzdobiť farebnými stuhami tradičný máj, ktorý bude po celý nasledujúci mesiac zdobiť Mierové námestie. Môžete ich prísť podporiť spolu s dychovou hudbou Opatovanka, ktorá ponúkne na spríjemnenie sobotňajšieho popoludnia svoj koncert,“ uviedlo mesto Trenčín.

Okrem toho sa pri tejto príležitosti uskutoční aj Prvý farmársky jarmok.

„V nedeľu 1. mája sa na námestí rozložia farmári so svojimi rozmanitými výrobkami. Veríme, že vás potešia ich priesady, pestrofarebné kvety, bylinky či skalničky. V ponuke budú mať aj syry, mäsové špeciality, medy, džemy, sirupy, zemiakové špirálky, pečené prasiatko a iné mäsové lahôdky, langoše či koláče,“ prezradilo ďalšie podrobnosti mesto.

Pozadu nezostanú ani milovníci hudby. Na svoje si prídu naozaj všetci.

„Program na pódiu otvorí o 10.30 h swing a skupina Funny Fellows. Legendárne piesne rock’n’rollovovej éry zahrá o 12.00 h kapela The Rockin Balls. Popoludnie bude patriť deťom a mladým tanečníkom z folklórnych súborov Radosť a Trenčan, ktorých vystrieda netradičné prevedenie folklóru trenčianskych Nadšencov. Po nich svoje spracovanie ľudových piesní prinesie skupina Družina. Energiu na námestie určite dodajú aj ďalší účinkujúci – kapely Heľenine oči a Queenmania,“ ozrejmilo mesto s tým, že rovnako bohatý program pripravili aj pre rodiny s deťmi.

„V Átriu pod mestskou vežou bude počas majálesu rodinná zóna s celodenným programom. Dopoludnia deti zabaví Prasiatko Pigi so svojimi dobrodružstvami, popoludní bude pripravený to isté urobiť jarmočný Príbeh o rytierovi. V tvorivých dielňach s farmárom Kvetkom sa naučia niečo zo starých remesiel s lektormi z Neboj sa remesla, môžu šantiť na šmýkačkách, kresliť kriedou, či vyskúšať zábavné spoločenské hry,“ doplnilo mesto informáciu o bohatom programe. A to nie je ani zďaleka ešte všetko.

„Dianie na námestí sa bude dať pozrieť aj z inej perspektívy po vybehnutí na Mestskú vežu, ktorá bude otvorená v rámci tohtoročnej sezóny v mesiacoch máj až september,“ dodalo mesto na záver.

Ilustračné foto archív pixabay, archív mesto Trenčín

.

Komentáre

Tipy a podnety