Prípravka sa blysla na ligovom turnaji - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Najmenší basketbalisti zvládli svoje prvé turnajové zápolenie

Prípravka sa blysla na ligovom turnaji

TRENČÍN – Chlapci a dievčatá basketbalového BK AS Trenčín sa zúčastnili turnaju mikroligy v Prievidzi. Turnaja sa zúčastnili hráči ročníku 2012 a mladší. Naši najmenší basketbalisti nespoznali trpkosť prehry odniesli si tak prekvapujúce 1. miesto. Klub ukázal, že tvrdo pracuje už od najmladšej kategórie.

26. 4. 2022

14:18

Hráči a hráčky pod vedením trénerov Dominika Kaduka a Barbory Krnáčovej narazili v úvodnom zápase turnaja na rovesníkov z Prievidze. po prvej štvrtine sme vyhrávali 12:10, na polčase už 25:14. V tretej časti hry sa domácim podarilo zápas vyrovnať na skóre 31:31, v poslednej štvrtine však naši hráči dokázali skóre obrátiť na svoju stranu a vyhrali tak svoj historicky prvý súťažný zápas.

MBA Prievidza – BK AS Trenčín 35:46

Body AS: Kraisl 11, Zubo 10, Žiak 6, Lackovičová 6, Kaduk 6, Valach L.4, Petríková 3.

V druhom zápase proti „B“ tímu Žiaru nad Hronom padlo menej bodov, aj napriek tomu po prvej časti hry Trenčania viedli 4:0. V druhej štvrtine sa súper dostal do vedenia 9:6, avšak v druhom polčase opäť AS Trenčín ukázali, čo sa naučili na tréningoch a dokázali vyhrať druhý turnajový zápas.

MŠK BK Žiar nad Hronom „B“ – BK AS Trenčín 14:20
Body AS: Kraisl 6, Petríková 4, Lackovičová 4, Zubo 4, Žiak 2.

Tretí zápas odohrali trenčianske basketbalové nádeje proti Žiaru nad Hronom „A“. Prvú štvrtinu vyhrali 11:2, na polčase bol stav 20:6 v ich prospech. Nepoľavili ani v druhej polovici zápasu a navýšili náskok ešte o niekoľko bodov. Po konci zápasu zavládla medzi našimi basketbalistami obrovská radosť.

BK AS Trenčín – MŠK BK Žiar nad Hronom „A“ 26:15

Body AS: Valach L.14, Zubo 6, Lackovičová 2, Petríková 2, Valach T.2.

Zostava víťazného tímu BK AS Trenčín :
N.Petríková, K.Lackovičová, E.Krnáčová, J.Kaduk, L.Valach, M.Žiak, S.Hilmerová, S.Bložon, F.Zubo, A.Malý, T.Valach, J.Beták, M.Podkovič a M.Kraisl.

Barbora Krnáčová – trénerka prípravky BK AS Trenčín

„Ja osobne som na deti nesmierne pyšná. Ukázali neskutočnú bojovnosť a obetavosť. Trhali sa o lopty, padali na zem, bránili na 110% po celom ihrisku. Tie prvé dva zápasy keby len trochu poľavili mohli kľudne prehrať. Ten tretí už bola malina a mohli sme oveľa viac dávať menšie deti a dokonca vyskúšať dať hrať čisto len dievčenský tím. Deti zo skupiny trénera Kaduka sú pripravené na 100% na zápas, hrajú už peknú hru a sú super zohratí. Ale musím pochváliť aj moje menšie deti z mladšej tréningovej skupiny, mala som trocha obavy ako im to pôjde a hlavne, či nebudú mať strach, ale videla som tam bojovnosť a snahu zapadnúť, čo ma veľmi teší.
Keď sme mali pred prvým zápasom s Prievidzou som trénerovi Kadukovi povedala, že mám strach akú nakladačku ideme dostať…vyzerali strašidelne pri rozcvičke a tréner ešte viac 🙂 Ale vyhrali sme! Veľmi dôležitá bola stratégia ako meniť hráčov a dať šancu aj mladším a zatiaľ slabšie hrajúcim a točiť to dookola, aby sme neprehrali. Rodičia boli super, bolo vidieť, že tým basketbalom žijú spolu s deťmi. A tiež musím pochváliť usporiadateľa za skvele zorganizovaný turnaj.“


Dominik Kaduk – tréner prípravky BK AS Trenčín

„V prvom zápase to bol veľmi pohľadný basketbal. Chlapci s dievčatami kombinovali také prihrávky, skoro ako dospeláci. Osobná obrana, ktorú trénujeme od začiatku sa nám oplatila. Pri mnohých zákrokoch to hraničilo s pravidlami, ktoré rozhodcovia na môj vkus až priveľmi pustili. Pri zápase so Žiarom nad Hronom „B“ sme si rolu hlavného trénera s trénerkou Barborou trochu vymenili, aby aj ona rozhodovala o hlavnom deji stretnutia a ja som si aspoň trochu snažil pošetriť hlasivky. V poslednom zápase sme hrali do pohody a mohli sme vystriedať hráčov, ktorí v predchádzajúcich dvoch zápasoch hrali menej.
Problém bol udržať deti na lavičke. Všetci chceli hrať. Keďže v tejto súťaži hrajú v zápase len 4 na 4 je problém rovnomerne vystriedať všetkých. Veľmi sa mi páčilo ako na záver turnaja rodičovská tribúna kričala „AS“ a my sme odpovedali „Trenčín“. Takto sme to zopakovali 3 krát a navzájom sme si zatlieskali, čím sme ocenili vzájomnú spoluprácu v hľadisku i na palubovke.“


Zdroj : AS Trenčín basketbal

Rasťo Harakal

Komentáre