Nové meno na lavičke Dukly - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Vedenie predstavilo meno hlavného trénera

Nové meno na lavičke Dukly

TRENČÍN – Vedenie hokejového klubu HK Dukla Trenčín dnes predstavilo meno nového hlavného trénera. Stal sa ním 43 – ročný Róbert Döme. Zmena nastala aj na pozícií asistenta trénera, kde ostrieľaného Petra Frühaufa doplní Milan Bartovič.

26. 4. 2022

17:38

Döme pôsobil naposledy, ako hlavný kormidelník Slovana Bratislava, kde ho počas sezóny nahradil Andrej Podkonický. Má veľmi bohaté skúsenosti so švédskym hokejom, kde ako hlavný tréner pôsobil v juniorskej a dorasteneckej lige a výrazne sa podieľal na rozvoji mládežníckeho hokeja.

Vedenie klubu malo pohovory s viacerými uchádzačmi zo Slovenska a z Česka, avšak po vzájomnej zhode členov vedenia rozhodla najmä odborná stránka veci. Prvýkrát v novodobej histórii klubu bol zo strany hlavného trénera detailne odprezentovaný trénersky koncept celému vedeniu, ako aj hlavným sponzorom klubu a následne členom fanklubu.
Nový hlavný tréner je aj do budúcna otvorený serióznym odborným diskusiám. Podstatou odprezentovaného konceptu je súlad a prepojenie seniorského hokeja s juniorskými a mládežníckymi kategóriami, s ktorými má niekoľkoročné skúsenosti. Súlad medzi všetkými hráčskymi kategóriami je pre klub dôležitý, najmä z dôvodu uľahčenia zapájania mladých hráčov do seniorského hokeja,“ uviedol klub na svojom webovom portáli.
 
Vedenie spoločne s novým hlavným trénerom momentálne pracujú na zostavení kádra do budúcej sezóny. 

Foto : hkdukla.sk 

Komentáre