Načerpajte energiu v API domčeku - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Juraj Kupčok postavil v Bojniciach prvý včelí domček

Načerpajte energiu v API domčeku

Včelárstvu sa začal venovať pred 9 rokmi. O pár rokov neskôr sa dozvedel, že včielky okrem medu, vosku a propolisu vedia ponúknuť viac. Na záhrade si postavil svoj prvý API domček. Za partnerskú podporu ďakujeme @slovakiatourism!

V Bojniciach môžete načerpať energiu netradičným spôsobom. Môžete navštíviť takzvaný API domček, alebo inak povedané včelí domček, ktorý si na svojej záhrade postavil pán Kupčok.

Juraj Kupčok, majiteľ API domčeka: Ja som začal včeláriť pred 9 rokmi. Ujo ma poprosil, či mu idem pomôcť so včielkami, a mňa to neskutočne chytilo. Veľmi ma to oslovilo. Bol som na kamarátovej prednáške a tam som prvýkrát videl v dokumente, že API domček používajú Ukrajinci a Rusi už dlhé roky na liečenie. Povedal som si, že by som si ho tiež prial a už stojí.

API domček je vlastne malá chatka, ktorá má v sebe integrované včelie úle. V domčeku je posteľ, ktorá je položená priamo na nich. V API domčeku pána Kupčoka momentálne bývajú 4 včelie rodiny.

Juraj Kupčok, majiteľ API domčeka: Tam včielky pracujú a tvoria. Tá energia je aj vibrácia. Cítite tam krásne vôňu vosku, medu, propolisu a tie včielky tú energiu, ktorú vytvoria naakumulujú priamo do domčeka.

API domček pána Kupčoka navštevujú ľudia všetkých vekových kategórií, častokrát aj rodiny s deťmi. V domčeku môžu stráviť polhodinu aj celú noc. Môžu v ňom ležať, spať, deti si napríklad kreslia.

Juraj Kupčok, majiteľ API domčeka: Odporúčam každému dospelému, keď tam príde, nech si tam iba ľahne, aby načerpal energiu, ktorú nám tam včielky dajú. Ja tam väčšinou do troch minút spím. Spím hodinu a po hodine sa zobudím a potom dokážem do jednej do rána v noci robiť plne nabitý energiou.

Do API domčeka sa nechodí len relaxovať. Niektorým návštevníkom to pomáha aj pri rôznych zdravotných ťažkostiach, pri bolestiach chrbta alebo astme.

Juraj Kupčok, majiteľ API domčeka: Mne sa páčia jedni veľmi príjemní dôchodcovia. Pán manžel tu zaspí a pani manželka sa modlí. Pán manžel má problém so srdcom. Jemu to pomáha na srdce.

Barbora, návštevníčka API domčeka: Keď som si ľahla na posteľ, tak už od začiatku ma začalo ťahať do takej hlbšej relaxácie. Tým, že je to celé v prírode, cítiť tu drevo človek sa veľmi rýchlo uvoľní a potom som už len rozjímala a cítila energiu tých včiel.

Juraj Kupčok, majiteľ API domčeka: My včelári sa nebojíme ísť do úľa. Čiže keď otvoríme úľ tak cítime vôňu toho medu, propolisu a tú energiu. Aj to je výhoda, že do API domčeka môžu ísť ľudia, ktorí sa boja včiel, lebo tie včely tam nelietajú a tak cítia všetko to, čo cíti včelár. To je veľmi pekné.

autor: Michal Večeřa

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety