Kraso Trenčín a ich úspešná sezóna - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Krasokorčuliarska sezóna vyvrcholila na národnom šampionáte

Kraso Trenčín a ich úspešná sezóna

TRENČÍN – Tak ako každému športu, aj krasokorčuľovaniu minulá sezóna veľmi nepriala. Skoro bez tréningov a bez akejkoľvek súťaže. Presne s tým sa musela trenčianska krasokorčuliarska špička vysporiadať. Po mĺkvom roku sa do pretekárskeho tempa veľmi rýchlo dostali.

23. 4. 2022

18:38

alt test

„Počas sezóny pretekárky nazbierali 21 medailí na pretekoch Slovenského pohára,  zúčastnili sa medzinárodných pretekov, splnili testy výkonnosti.  Sezónu ukončili na majstrovstvách Slovenska, kde pod vedením trénerov Jany Omelinovej a Petra Hebra vybojovali celkovo tri umiestnenia na stupienkoch víťazov. V kategórii N8 získala Ninka Hozlárová tretie miesto, v kategórii N9 Nelka Petríková dokonca 1.miesto a v kategórii N10 obsadila Ella Drličková 3.miesto,“ prezradila Zuzana Petríková z oddielu Kraso Trenčín. V juniorskej kategórii obsadila Erika Balážová 7. miesto a Agáta Bačová 9. miesto.
Po krátkom oddychu po ukončení sezóny začína od mája letná príprava. Na rôznych campoch sa dievčatá naučia veľa nových vecí, zdokonalia sa v tom, čo už vedia, absolvujú kondičné tréningy a samozrejme aj baletnú prípravu. Ostrý štart do novej pre dievčatá začína v septembri. Sezóna bez pretekov a poväčšine tréningov neubrala oddielu Kraso Trenčín na členoch. „Ani Covid našou základňou nezatriasol. Záujem o krasokorčuľovanie v Trenčíne stále pretrváva. Poskytujeme možnosť korčuľovať profesionálne ako pretekár, rekreačne pre radosť alebo sa len naučiť základy korčuľovania na celosezónne prebiehajúcom kurze korčuľovania. Za podporu ďakujeme najmä mestu Trenčín, rodičom, trénerom a v neposlednom rade pretekárkam,“ uzavrela Zuzana Petríková.

 Rasťo Harakal

Foto : Kraso Trenčín 

Komentáre