Vzdelávanie Akadémie tretieho veku pokračuje - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Polícia učila seniorov ako sa brániť podvodom

Vzdelávanie Akadémie tretieho veku pokračuje

V utorok 12.4. v aule Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka na Sihoti sa uskutočnila ďalšia séria prednášok pre seniorov a študentov Akadémie tretieho veku v Trenčíne.

Na pôde Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne opäť prebieha vzdelávanie seniorov v rámci Akadémie tretieho veku.

Janka Gugová, predsedníčka ATV v Trenčíne: „Som veľmi rada, že v tejto ťažkej po covidovej dobe sme sa znova po druhýkrát stretli. Dnes nás navštívili zástupkyne policajného zboru štátnej polície a mestskej polície s problematikou kriminality a ochrany zdravia a majetku.”

Danka Adámiková, hovorkyňa KRPZ v Trenčíne: „Konkrétne sme ich upozorňovali na podvodné konania, ktoré sú páchané na senioroch a ako sa im vystríhať. Upozorňovali sme ich aj na najčastejšie páchanú majetkovú činnosť, na legendy, napríklad na legendu vnuk, kedy niekto telefonuje pod zámienkou, že sa vydáva za vnuka a pýta si peniaze od seniorov. Ďalej sme upozornili na možné internetové podvody aj na pravidlá cestnej premávky a ako sa správať na cestách.”

Dagmara, študentka ATV v Trenčíne: „To je veľmi zaujímavé aké opatrenia majú robiť seniori. Že sú nepoučiteľní, a že stále do niečoho vlezú bez toho, že by si to overili. Akadémia tretieho veku má zaujímavé prednášky, ktoré seniorom veľmi pomôžu.”

Janka Gugová, predsedníčka ATV v Trenčíne: „My ročne máme asi desať stretnutí. Na každom stretnutí sú minimálne 3 prednášky na rôznu tému. Je to história, zdravotníctvo, kultúra, spoločenské problémy. Je to unikátne, že Akadémia tretieho veku v Trenčíne už existuje 35 rokov bez prestávky.”

Na Akadémii tretieho veku študuje tento rok približne 150 seniorov. Ďalšie stretnutie s prednáškami o Alzheimerovej chorobe alebo o trenčianskej osobnosti Vojtecha Zamarovského sa uskutoční 10. mája o 13:30.

autor: Michal Večeřa

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety