V Trenčíne možno vyrastie ďalšia Vlhová - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Kristína Korienková má veľký sen stať sa jedného dňa svetovou lyžiarkou

V Trenčíne možno vyrastie ďalšia Vlhová

TRENČÍN – Trenčín nemá také prírodné podmienky na lyžovanie ako iné miesta Slovenska. Aj napriek tomu sme tu zaznamenali v posledných rokoch zvýšený záujem detí o alpské lyžovanie. Ten najväčší dôvod je určite fenomén zvaný Vlhová. V Trenčíne vznikol aj menší lyžiarsky oddiel, ktorý by mal pomôcť budúcim lyžiarov tu v okolí. Medzi členov patrí aj Kristína Korienková, ktorá má veľký sen stať sa raz svetovou lyžiarkou. Lyžiarsku výstroj mala na sebe už ako trojročná.

alt test

Trenčín nemá síce Alpy,  má tu však lyžiarskych nadšencov. „ Aj vďaka zvýšenému záujmu o lyžovanie sme sa s kamarátom rozhodli založiť lyžiarsky oddiel LK SKI Trenčín. Momentálne máme len šesť členov, ale ľudia z okolia sa stále pýtajú, či sa môžu ku nám pridať. My s tým samozrejme nemáme problém. Problém je skôr o tom tréningu, keďže vhodné miesta v okolí sú najmä Kálnica a Homôlka, na ktorých nie je zakaždým dostatok snehu, ale vždy nám tam vyjdú v ústrety,“ prezradil otec a tréner Kristíny Ján Korienek. Medzi najatraktívnejšie mládežnícke preteky alpského lyžovania na Slovensku patrí Horenhronská lyžiarska liga. Talentovaná Kristína sa v celkovom poradí hodnotenia kategórie od 12 do 14 rokov umiestnila na 4. priečke. V celkovom meradle je to dobrý výsledok, keďže v bránkach trávi oveľa menej času, než jej súperky z vysokohorských kútov Slovenska. Na Rensar CUPE na Morave dokonca celkovo zvíťazila. Celkovo bola na snehu 53-krát.  „Ja ako otec a zároveň tréner zabezpečujem všetko. Od miesta pretekov, ubytovania, štartovného, servisu až po dopravu. Verím, že v budúcnosti dostane lyžovanie väčšiu podporu aj na  regionálnom fóre. Veľa ľudí nám už vyšlo v ústrety a pomohlo nám. My si zatiaľ ideme za tým a uvidíme, čo ukáže čas. Posledný rok bol o lyžovanie veľký záujem,“ doplnil Ján Korienek.

V letných mesiacoch sa v príprave  Kristína venuje lyžovaniu na tráve.  Na medzinárodnej scéne sa v pretekoch kategórie FIS už stihla umiestniť na 2. priečke. Treba len dúfať, že trenčianska vlajočka bude raz viať aj na najslávnejších pretekoch alpského lyžovania.

Rasťo Harakal

Foto : Súkromný archív J.K.

Komentáre

Tipy a podnety