Prievidzské trhoviská otvorené - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Metropola hornej Nitry informuje

Prievidzské trhoviská otvorené

PRIEVIDZA – Kto by nepoznal refrén piesne známej slovenskej kapely, „na centrálnom trhovisku, na hrášok na kaleráb, v sobotu tam bežím v tričku“. V metropole hornej Nitry by tvorcovia tejto populárnej piesne museli ospevovať rovno trhoviská dve.

alt test

Skladali o nich piesne a ľudia ich milujú. Reč je o trhoviskách. Tie vždy neodmysliteľne patrili ku koloritu slovenských miest a obcí. Rovnako ako v minulosti, aj dnes sú vyhľadávaným miestom nielen na výhodný nákup, ale aj miestom spoločenských stretnutí. Verejnosť si v týchto dňoch môže nakúpiť čerstvé potraviny a regionálne produkty na oboch prievidzských trhoviskách.

„Na území Prievidze sú k dispozícii dve trhoviská. V centre mesta je Trhovisko na Hviezdoslavovej ul., a na sídlisku Píly na Trhovej ulici. Trhové dni na uvedených trhoviskách sú pondelok až sobota s prevádzkovým časom pondelok až piatok od 06.00 hodiny  do 18.00 hodiny a v sobotu od 06.00 hodiny do 14.00 hodiny,“ uviedlo mesto Prievidza.

Ako ďalej informovali, na trhových miestach sa môžu predávať potraviny  ako je ovocie, zelenina, zemiaky a malé množstvá prvotných produktov rastlinného pôvodu, včelí  med a výrobky z neho, slepačie vajcia, čerstvé huby na základe osvedčenia o odbornej  spôsobilosti  a sušené huby spracované a balené oprávnenými výrobcami, liečivé rastliny, lesné plodiny, čečina  a výrobky z nich, kvety, imelo, priesady, sadenice, okrasné rastliny, okrasné dreviny, stromy, kríky,  semená a podobne.

Foto: archív mesto Prievidza

Komentáre

Tipy a podnety