Štadión čoskoro dokončia - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Hotový má byť do júna

Štadión čoskoro dokončia

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Už len niekoľko mesiacov a Považská Bystrica sa bude môcť pochváliť kompletne zrekonštruovaným futbalovým štadiónom. Jeho modernizácia by mala byť ukončená do konca júna.

alt test
Práce na rekonštrukcii napredujú

Futbalový štadión prechádza zásadnou rekonštrukciou už niekoľko mesiacov. Mesto získalo na jeho obnovu peniaze zo Slovenského futbalového zväzu aj zo Slovenského atletického zväzu. Bude slúžiť nielen futbalistom, ale tiež atlétom. Práce sú v plnom prúde a do polovice roka by mali byť ukončené. „Práce kontrolujeme pravidelne. Teraz sme sa zamerali na strechu, ktorú v uplynulých týždňoch zasiahla veterná smršť a narobila nemalé škody. Pozitívne je, že by mala byť počas najbližších dní dokončená aj v častiach, ktoré boli strhnuté,“ povedal primátor mesta Karol Janas a dodal, že sa dokončovali aj práce na streche, ktorá vietor ustála. „Urobili sa na nej protipožiarne nátery, tesnenia, vidieť aj vizuálne, že sa vyrovnala. V najbližších dňoch sa dokončí časť, ktorú odniesol vietor. Tým pádom by bol tento problém odstránený,“ uviedol primátor. 

Športový areál v Považskej Bystrici – to nie je len strecha nad starou tribúnou, ale aj projekt v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom. „V súčasnosti sa realizujú zemné práce, ktoré je potrebné dokončiť pred kladením tartanu do 15. apríla. Následne, keď to počasie dovolí a nočné teploty vystúpia nad desať stupňov Celzia, pristúpi sa k nástreku tartanu,“ skonštatoval K. Janas. 

Futbal sa aktuálne na hlavnom trávniku nehráva, keďže priestor je staveniskom. „Zápasy sme odohrávali na umelej tráve. Predpokladám, že v máji bude položený tartan. Atléti sa môžu tiež tešiť na ľahkoatletické sektory priestor na hod guľou. Ostatné vrhačské disciplíny ako kladivo, oštep a disk budú inde. Je to najmä kvôli zavlažovaniu trávnika, ktorý by sa mohol poškodiť,“ vysvetlil viceprimátor Ján Panák. Klub vedie tretiu ligu s veľkým náskokom a robí si nádeje na postup do druhej ligy. 

Tatiana Michalková

autor foto: Mesto Považská Bystrica

Komentáre

Tipy a podnety