Posun v prípade - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Tragédia v Dubnici nad Váhom

Posun v prípade

TRENČÍN – Senát Krajského súdu v Trenčíne dnes rozhodoval o sťažnosti prokurátorky. Tej sa nepozdávalo minulotýždňové rozhodnutie trenčianskeho Okresného súdu o stíhaní 33-ročnej Lucie na slobode. Ako to nakoniec dopadlo?

alt test

Dubničanka Lucia, ktorá je obvinená z vraždy svojho o dva roky staršieho manžela, sa opäť postavila pred súd. Ten rozhodoval o tom, či pôjde do väzby, alebo zostane na slobode. Nakoniec si Lucia úľavou vydýchla. Dostala na nohu náramok, bude tak monitorovaná, ale na slobode.

Do budovy Krajského súdu v Trenčíne dorazila útla Dubničanka v sprievode svojich rodičov a obhajcu krátko pred jednou hodinou popoludní. S roztraseným hlasom opísala opäť súdu okamihy hrôzy z minulého roka, kedy si na pomoc musela privolať dokonca mužov zákona.

„Strašne som sa ho bála, hádali sme sa, mal nepríčetný pohľad, myslela som si, že ma zabije. Mala som zlomený nos aj rebro, lebo ma kopal do rebier. Volala som aj záchranku,“ prezradila zronená žena s tým, že nakoniec skončila v nemocnici s podozrením na otras mozgu. Doslova ju šokovala informácia, keď jej prezradili, že jej manžel za takéto násilné chovanie vyviazol len s dvadsaťeurovou pokutou. „To som nevedela,“ len smutne skonštatovala Lucia.

Podľa jej slov ju jej manžel bil aj dvakrát do mesiaca. „Boli menšie bitky, to boli len facky, potom aj väčšie, to ma bil päsťami. Nebolo to iba párkrát, vždy keď bol pod vplyvom alkoholu,“ pokračovala mladá žena a jedným dychom dodala, že so svojim trápením sa zdôverila aj kamarátkam. Rodičom sa však povedať krutú pravdu bála. „Rodičia nevedeli všetko, len niečo som im povedala, nechcela som ich trápiť. Manžel ma obviňoval, že si za to môžem sama, že je to moja vina. On ma stále obviňoval. Tak som si to stále dávala za vinu,“ prezradila Lucia, zároveň ale dodala, že mala o svojho manžela aj strach. „Bála som sa aby sa mu niečo nestalo, keď si vypil. Mal aj nehodu a skoro sa aj v miske s vodou pre psa utopil,“ doplnila Dubničanka. Vo svojej reči apelovala na súd, aby ju neposielal do väzby. „Bolo by to pre mňa utrpením, nemám potrebu nikam utekať, mám byt, treba mi chodiť do práce, musím platiť hypotéku,“ so slzami na krajíčku dodala žena.

Po viac ako troch hodinách si Lucia vypočula rozhodnutie. Po rozhodnutí senátu Krajského súdu v Trenčíne neskrývala úľavu.

„Väzba by bola utrpením, som rada hlavne kvôli rodine, že môžem byť s nimi, psychicky by som to nezvládla,“ uzavrela dojatá Lucia.

Podľa trenčianskeho prokurátora Matúša Pavlíka modifikoval trenčiansky Krajský súd rozhodnutie okresného a uložil obvinenej viaceré povinnosti a odmedzenia. „Také základné je, že bude kontrolovaná technickými prostriedkami, má zákaz opustiť územie Trenčianskeho kraja a zostáva vyšetrovaná na slobode,“ uzavrel Matúš Pavlík.

Komentáre

Tipy a podnety