Po dvoch zápasoch vyrovnaná séria - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Novomešťanky bojujú s brusnianskymi Piraňami o bronz

Po dvoch zápasoch vyrovnaná séria

Vyrovnaný volejbalový súboj o bronz sa presúva do Nového Mesta. Tretí zápas o extraligový bronz bude netradične v pondelok 25. apríla

alt test

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Na svoj prvý zápas série o extraligový bronz nastúpili novomestské volejbalistky v sobotu 16.4. 2022 o 18.00 v Športovej hale v Novom Meste nad Váhom. Ten nevyšiel podľa ich predstáv. Po štyroch setoch ho prehrali 1:3.

»»» Pozrite si vyjadrenia trénerov po prvom zápase o volejbalový bronz

🏐 VK Nové Mesto nad Váhom – VK Pirane Brusno 1:3 (20/25, 25/22, 17/25, 20/25) 

🏐 Stav série 0:1

Najlepšou hráčkou úvodného duelu proti Piraniam z Brusna sa z tímu VK Nové Mesto nad Váhom stala smečiarka Lucia Poláčiková

„Nevyužili sme výhodu domáceho prostredia. Vieme hrať, vieme vyhrávať, ale v tomto dueli bolo vidno, že koncentrácia a myšlienky neboli na ihrisku. Súper sa chytil a my sme neboli schopné im úder vrátiť. Teraz už ide o veľa, tu sa chyby neodpúšťajú. Do Brusna ideme s odhodlaním ukázať, že sme právom v boji o medailu a sobotné zlyhanie bola naša posledná slabá chvíľka. Ďakujem fanúšikom za podporu aj vtedy, keď to nevychádza podľa predstáv,“ povedala po zápase Lucia Poláčiková.

„Prvý zápas na palubovke súpera bol pre nás dôležitý hlavne preto, kto sa ujme vedenia v sérii. Myslím si, že oba tými hľadali v prvých dvoch setoch správne nastavenie hry. Som hrdý na svoje hráčky, že hrali koncentrovane až do záveru zápasu, hlavne na bloku a v obrane. Verím, že si prenesieme túto koncentrovanosť aj do ďalšieho zápasu a aj po ňom budem viesť v tejto sérii,“  zhodnotil s úsmevom na tvári účinkovanie svojich zverenkýň   Kristian Michailov, tréner VK Pirane Brusno.

Úsmev na tvári však zrejme stratil o tri dni neskôr, kedy sa v Športovej hale v Slovenskej Ľupči všetko otočilo. Novomešťanky sa skoncentrovali na zápas do takej miery, že domácim volejbalistkám nedarovali ani jeden set. Hlavne ten tretí bol ako na hojdačke, so šťastným víťazným záverom pre dievčatá z Nové Mesta nad Váhom.

🏐 VK Pirane Brusno – VK Nové Mesto nad Váhom 0:3 (23/25 19/25 31/33) 

🏐 Stav série 1:1 

„Z Brusna si nesieme požičané. V prvých dvoch setoch sme dokázali splniť taktické pokyny od čoho sme sa mohli spoľahnúť na dobrú obranu a následné dohrávanie. Tretí set bol na obidvoch stranách veľmi nervózny. Boli emócie, ktoré často uberali na kvalite volejbalu. Ustáli sme to, otočili sme nepriaznivý stav, priklonilo sa k nám aj potrebné šťastie a sériu sme vyrovnali. Tešíme sa na nasledujúci zápas, v ktorom by sa patrilo potvrdiť domáce prostredie,“ vyjadril sa po zápase tréner Juraj Šujan.

Tretí zápas série sa hrá v Športovej hale v Novom Meste nad Váhom netradične v pondelok 25.4.2022 o 19.00 hod. Netradičný termín bude mať aj štvrtý zápas, vo štvrtok 28.4.2022 o 18.00 hod. v Športovej hale ZŠ Slovenská Ľupča. Brusno totiž svoje zápasy hráva v zrekonštruovanej športovej hale v desať kilometrov vzdialenej Slovenskej Ľupči.

Autor: Miroslav Bitarovský, zdroj foto: VK Nové Mesto nad Váhom

Smečiarka Lucia Poláčiková
Radosť po víťaznom zápase v Brusne
Dievčatá na striedačke

Komentáre

Tipy a podnety